Przebudowali skrzyżowanie w Lwówku Śląskim.

12
2319

Skrzyżowanie ulic przed urzędem miasta w Lwówku Śląskim ma teraz nową organizację ruchu. Jak się jeździ? Czy jest lepiej, a przede wszystkim bezpieczniej?

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu zakończyła prace przy przebudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej 364, alei Wojska Polskiego z ulicą Gryfowską w Lwówku Śląskim. W tym miejscu obowiązuje teraz nowa organizacja ruchu.

Skrzyżowanie straciło na płynności ruchu?

Nam udało się kilkukrotnie pokonać to skrzyżowanie bez większych problemów, ale może to dlatego, iż przed południem ruch na drogach nie był wówczas duży. Nasi czytelnicy sugerują jednak, iż skrzyżowanie po przebudowie straciło płynność:

Czy jechali już Państwo przez wyremontowane skrzyżowanie przy gminie??? Bo ta krzyżówka to jest nieporozumienie, wszystkie wyjazdy się krzyżują, czekać trzeba nawet 3 min., a jedno auto tylko z przodu, kto to wymyślił? – pisze do nas pan Rafał.

– Nie trzeba długo czekać by taki sytuacje się powtarzały, wydaje mi się, że mieszkańcy jeżdżą na pamięć. Moim zdaniem brakuje dodatkowo oznakowania poziomego tj. brak jest namalowanych strzałek do skrętu w lewo i prawo jadać od strony Gryfowa i znaku zakaz wjazdu od przeciwnej strony, tak by nie wjeżdżać pod prąd. – pisze Pan Marcin, który przesyła także zdjęcie samochodu, który właśnie wjechał pod prąd.

zdjęcie nadesłane przez Pana Marcina – dziękujemy

Jak Waszym zdaniem jeździ się teraz po nowym skrzyżowani?

Skrzyżowanie zostało przebudowane i teraz zbliżając się do niego należy zachować szczególną ostrożność.

12 KOMENTARZE

 1. A pan fotograf Marcin ma prawo jazdy?
  Po co znak zakaz wjazdu?
  Wystarczy ten nakaz jazdy który jest tam zamontowany.
  A jak ktoś jeździ na pamięć to któregoś pięknego dnia się zdziwi, jak będzie miał dzwonka.
  Moim zdaniem to skrzyżowanie jest lepsze od poprzedniego.

 2. Trochę zdrowego rozsądku którego brakuje. Podobna sytuacja miała miejsce w trakcie przebudowy dróg chociażby ul. Partyzantów , czy wjazd na ul. Jana Pawła II, zamiast zrobić rozjazdy kosztem głupowatych klombów to zrobili zwężenia tak że samochody na skręcie wjeżdżają na przeciwny pas. Głupota nie ma granic.

 3. Myślałem,ze zrobią coś z pomysłem, z rozmachem a zostało tylko odrestaurowane z czasów zaraz po wojnie.Urząd Miasta i Gminy a nawet przed swoją siedzibą nie ma najmniejszego placyku,najmniejszego parkingu-wstyd temu co projektował a i tym co wyrazili na to zgodę.Jak ja to zrobiłbym?….Zaraz za Urzędem jest puste pole prywatne.Wystarczyłoby przez Urząd wykupić i poprowadzić bez żadnych pozwoleń wojewódzkich,wewnętrzną szeroką tylko 100 m drogą łączącą ul.Oświęcimską przy krzyżówce ul.10 Dywizji z drogą prowadzącą z Gryfowa.Tym sposobem wszystkie duże TIRy jadące i od Gryfowa i od strony innych kierunków w kierunku Radłówki,Niwnic i zaopatrzenie Biedronki i Inter Marche właśnie tą drogą wygodnie dojeżdżałyby do celu a nie robiąc karkołomne skręty koło Pizzerni Kuźnia.Jak już byłaby gotowa ta droga to zamykam całkowicie słupkami na krzyżówce przy Pizzerni Kuźnia drogę od strony Urzędu i z tej drogi robię przed Urzędem mały placyk z parkingami dla klientów Urzędu aż do drogi prowadzącej z Gryfowa w kierunku cmentarza.Wyprofilowałbym łagodnie łuk tej drogi kosztem trawnika przy dawnej szwalni.Jechałyby tam wtedy bez przeszkód i TIRy i inne duże samochody.Na krzyżówce przy Domu Kultury od strony i Bołeslawca i od strony targowiska zrobiłbym zakaz wjazdu w prawo w kierunku szkoły podstawowej nr II dla pojazdów powyżej 8-10 ton za wyjątkiem autobusów szkolnych,straży pożarnej i policji.Wszystkie TIRy jadące od strony Bolesławca w kierunku Gryfowa musiałyby jechać ul. Wolności przy targowisku,hotelu Piast i przy cmentarzu i bez żadnych problemów przy Urzędzie i dalej do celu.To samo w odwrotnym kierunku.Nie znalazłem na tę chwilę pomysłu jak dowieźć dużym samochodem zaopatrzenie sklepu POLO ale wyjście się też znalazłoby.Przecież modernizując tak,to koszt tylko tej nowej 100 metrowej drogi za Urzędem plus koszt wykupu terenu na tę drogę a jakże piękniej wyglądałoby przed Urzędem Miasta i Gminy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here