Prowadził pod wpływem narkotyków, posiadał przy sobie marihuanę i był poszukiwany

2
934

Policjanci zatrzymali kierowcę, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na okres ponad 4 miesięcy. Ponadto mężczyzna kierował pod wpływem amfetaminy i posiadał przy sobie marihuanę.

 

16 kwietnia około godziny 16:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim podczas patrolu miejscowości Mirsk zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki VW. Podczas legitymowania okazało się, że 42- letni mieszkaniec Mirska jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres ponad 4 miesięcy. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Badanie testerem wykazało, iż jest to marihuana. 42- latka przebadano również na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem negatywnym oraz pod kątem środków odurzających w organizmie. Badanie śliny wykazało, iż mężczyzna znajduje się pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy.

Mieszkańca Mirska zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadanie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here