Prokuratura nie wyklucza, iż mogło to być samobójstwo rozszerzone

0
3734
zdjęcie poglądowe

Mimo, iż od tragedii upłynęła już doba, to nadal w sprawie śmierci 36- letniej kobiety i jej rocznego dziecka jest więcej niewiadomych, niż rzeczy pewnych.

 

Do dramatu doszło w Raciborowicach Dolnych koło Bolesławca. Kobieta w nocy miała poinformować swojego męża o tym, iż idzie z dzieckiem popływać na tzw. kamionce. Jednak wówczas służby nie otrzymały żadnego zgłoszenia o zagrożeniu. To wpłynęło dopiero w niedzielny poranek. Wówczas służby otrzymały informację, iż w pokopalnianym wyrobisku odnaleziono ciała 36- letniej mieszkanki powiatu bolesławieckiego i jej rocznego dziecka.

Przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli z wody wpierw znajdujące się bliżej brzegu ciało chłopczyka, chwilę później ciało jego matki.

Podjęto czynności reanimacyjne. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego przekazaliśmy dziecko i wyjętą w tym momencie kobietę – powiedział portalowi Istotne.pl  Piotr Pilarczyk, zastępca komendanta powiatowego w Bolesławcu.

 

 

Sprawę bada prokuratura w Bolesławcu. Śledczy na razie nie chcą mówić zbyt wiele o całym dramacie. Prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze wskazuje, iż na chwilę obecną może powiedzieć tylko tyle, że ze wstępnych ustaleń do zdarzenia doszło bez udziały osób trzecich. Prokurator mówi także, iż wiele wskazuje na to, że mogło tu dojść do samobójstwa rozszerzonego. Podkreśla przy tym, iż konkretniejsze ustalenia znane będą po przeprowadzeniu sekcji.

Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejskie ośrodki pomocy społecznej, ośrodki interwencji kryzysowej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Wsparcie dla osób po stracie bliskich – będących w żałobie 800 108 108, Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here