Próbował uniknąć kontroli. Po krótkim pościgu został zatrzymany

3
360

Policjanci zatrzymali 37-latka, podejrzewanego o niezatrzymanie się kontroli drogowej. Mężczyzna próbował uniknąć kontroli. Został zatrzymany w jednej z miejscowości powiatu lwóweckiego. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

3 listopada 2019 roku około godziny 7.25 policjanci pełniąc służbę w Starej Kamienicy zauważyli kierującego Fordem Fokusem, który w czasie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze w związku z tym, postanowili zatrzymać do go do kontroli drogowej. Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący został zatrzymany po kilku kilometrach, w jednej z miejscowości powiatu lwóweckiego, gdzie wjechał w polną drogę i uderzył w skarpę. Porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany. Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w szczególności dlaczego kierowca próbował uniknąć kontroli.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jelenia Góra/-

3 KOMENTARZE

  1. Moze by tak policja z Mirska wziela sie za lapanie narkomanow, pijakow, ludzi bez prawka, z zakazem sadowym i tych co maja przepisy gdzies? Ale nie. Lepiej poobijac sie. W koncu placimy wam za godziny a nie za efekty. Dobrze, ze wasi koledzy przynajmniej pracuja

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here