Próbował ukraść z lasu drewno. Grozi kara do 3 lat więzienia

7
3055
fot. KPP Lubań

O surowych konsekwencjach za kradzież drewna z lasu o wartości 400 złotych przekona się wkrótce 34- latek, którego na gorącym uczynku kradzieży zatrzymali policjanci i strażnicy leśni.

 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wraz ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Pieńsk patrolowali obszar leśny w Nawojowej Łużycki. Ich zadaniem było wyeliminowanie procederów przestępczych w tym między innymi zapobieganie nielegalnej wycince drzew czy też nielegalnej jazdy quadami i crossami po terenie leśnym.

W trakcie patrolu otrzymali zgłoszenie od mieszkańców, iż na tym terenie poruszać się mają osoby na quadach. Jak wskazują policjanci to przez taką jazdę bardzo często niszczone są lasy, w szczególności runo leśne i gleba, ale także drogi leśne.

„Podczas patrolu mundurowi zauważyli pojazd terenowy jadący w ich kierunku. Policjanci niezwłocznie zatrzymali samochód, którym kierował 34-latek. We wnętrzu pojazdu znajdowała się piła spalinowa, a na przyczepie pocięte drzewo.” – relacjonuje asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji, która wspomina, iż kierujący Suzuki nerwowo się zachowywał, a po otwarciu drzwi stróże prawa wyczuli woń alkoholu.

„Wynik badania na zawartości alkoholu w wydmuchanym powietrzu wskazał około 0,6 promila. W trakcie sprawdzenia pojazdu policjanci pod popielniczką ujawnili zawinięty w folię susz oraz białą krystaliczną substancję. Wstępne badania wykazało, że jest to narkotyk.” – dodaje policjantka.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do lubańskiej jednostki policji. Jak wspominają policjanci zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-latkowi zarzutów prowadzenia pojazdu znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających. To jednak nie wszystko. W odrębnym postępowaniu odpowie on za kradzież drewna o wartości ponad 400 złotych. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

7 KOMENTARZE

  1. Masakra drożyzna w kraju to chciał chłop sobie jakoś poradzić żeby mieć ciepło w domu a tu grozi mu do 3 lat ,Putin zabija ludzi i co mu grozi Niccccccc

  2. Jak wskazują policjanci to przez taką jazdę bardzo często niszczone są lasy, w szczególności runo leśne i gleba, ale także drogi leśne. – największe zniszczenia to powodują LP wycinając co popadnie i jeżdżąc ciężkim sprzętem po lesie, ale zawsze można zwalić na tych od quadów czy motocross. Każdy powinien zobaczyć las po zrywce drewna.

    • Dokładnie tak też uważam. LP to dopiero zagrożenie, wycinają połaciami i sprzedają na całą europe. Lasy w mojej okolicy jakie pamiętam z dzieciństwa zmieniły się strasznie dzięki Panom leśniczym

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here