Próbna ewakuacja w budynku lwóweckiej komendy

0
863
fot. Policja Lwówek Śląski

Doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń na pierwszym piętrze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków. Wszyscy pracownicy i petenci zostali ewakuowani.

 

Dziś, w budynku Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim odbywa się próbna ewakuacja. Akcja została przeprowadzona według wcześniej przygotowanych założeń, w których przewidziano źródło ognia na pierwszym piętrze budynku oraz sposób ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w budynku.

Strażacy w czasie akcji sprawdzają pomieszczenia techniczne i biurowe, by upewnić się, że wszystkie osoby zdołały się ewakuować. Kolejnym zadaniem jest zlokalizowanie źródła pożaru i jego ugaszenie.

Pamiętajmy, iż podstawowym obowiązkiem wszystkich osób przebywających w budynku w przypadku powstania zagrożenia, jest współpraca oraz bezwzględne podporządkowanie się poleceniom kierującego akcją ratowniczą, który do czasu przybycia jednostek Państwowej Straży Pożarnej musi zorganizować ewakuację ludzi i mienia. Osoby nie biorące udziału w akcji ratowniczej powinny ewakuować się najkrótszą oznakowaną drogą ewakuacyjną poza strefę objętą pożarem lub na zewnątrz budynku.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here