Prezydent Andrzej Duda zawetował LexCzarnek

12
664
Prezydent Andrzej Duda podczas wiecu wyborczego w Bolesławcu - 3.07.2020r.

Prezydent Andrzej Duda zdecydował o zawetowaniu nowelizacji ustawy „Prawo oświatowe”. – Skierowałem ustawę dot. oświaty do ponownego rozpatrzenia. Uznajmy sprawę za zakończoną. Nie są nam teraz potrzebne kolejne spory. – mówił prezydent podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w którym uczestniczyli także marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, przedstawiciele rządu oraz ugrupowań parlamentarnych.

 

– Apelowaliście Państwo – przedstawiciele opozycji, różnych środowisk – do mnie o weto do ustawy Prawo oświatowe. A ponieważ ja apeluję do Państwa o jedność, o brak politycznych sporów, w związku z tym postanowiłem skierować tę ustawę do ponownego rozpatrzenia – wyjaśnił Andrzej Duda, który przyznał, iż rozmawiał już o tym z ministrem Czarnkiem.

czytaj: Inicjatywa Wolna Szkoła przeciwko projektom LexCzarnek

Prezydent nie krył, że w tej ustawie dostrzegł też szereg rozwiązań, które popierał i które powinny zostać wprowadzone, jednak przyznał, że to nie jest ten czas, na podejmowanie takich zmian. – Na razie do tej ustawy jest weto, proszę uznać temat za zakończony w tej chwili, niech on nam nie przeszkadza w sprawach najważniejszych, w sprawach bezpieczeństwa Polski. – zaapelował.

12 KOMENTARZE

 1. Czy to tylko kamuflaż czy daj Boże szczera metamorfoza prezydenta Dudy??? LexTVN-veto,teraz lexCzarnek veto !!! W Ukrainie przed wojną putinowską prezydent Żeleński miał też poparcie mniej niż 50% a obecnie co? Obecnie aż prawie 90%! Dobre rządzenie jednoczy wszystkich ludzi w każdym kraju i być może tak też myśli prezydent Duda,może i on chce w ten sposób zjednoczyć naszych rodaków próbując (oby!!!) naprawiać to wszystko (tylko delikatnie ujmując słowami) co położyli rządzący u nas na łopatki w stosunku do UE i USA przez ostatnie 6-7 lat. Może i on już zobaczył co może stać się w kraju na przykładzie Rosji gdy jeden człowiek jest przywódcą, dowódcą, sędzią ,Sądem Najwyższym, Sądem Konstytucyjnym, parlamentem, samorządem i Bóg wie jeszcze czym. To co robi obecnie prezydent Duda ma moje poparcie (w tej chwili) mimo,że nigdy na tego typu polityków nie zagłosuję bo pamiętam bardzo dokładnie jego nieodległe słowa!!!
  Kampania wyborcza 2015 rok- “… Nie wierzcie państwo tym wszystkim co chcą wam wmówić,że prezydent jest ograniczony kompetencjami w Konstytucji.Prezydent może dużo,prezydent może bardzo dużo tylko musi chcieć i ja państwu obiecuję taką prezydenturę …”-a jak było potem gdy “zatrudnił” się zaraz po wyborach w firmie na Nowogrodzkiej na podrzędnym stanowisku?
  Żagań styczeń 2017 rok- “… chcę państwu powiedzieć jedno: ten nasz program będzie zrealizowany z żelazną konsekwencją. I nie zostanie zatrzymany przez żaden jazgot, przez żadne demonstracje nie zostanie zatrzymany…”.
  Wrzesień 2018 rok kampania wyborcza – “… na razie, niech nas Unia Europejska zostawi w spokoju i pozwoli nam naprawiać Polskę, bo to jest najważniejsze… chcę, aby obywatele mieli przekonanie, iż ktoś myślał o nich, a nie “o jakiejś wyimaginowanej wspólnocie (UE), z której dla nas w Polsce niewiele wynika …”.

  • Samą prawdę Waść prawisz !
   100/100 !!!!!!!
   Ciekawe, jaki los byłby naszej Polski beż Unii Europejskiej i NATO
   Ale to przecież dziś realizują w naszej Polsce kaczyści i ziobryści i ich zwolennicy
   czyli patridioci !

   • Car ponownie się odezwał, kto przestrzegał Polskę i inne kraje przed Rosją, śp.Kaczyński nie Donald co miał interesy z Niemcami i Rosją ,ale dobrze że Niemcy przejżeli na oczy, fakt ze pużno jako ostatni i wiesz że mam rację tylko wy macie zakorzenione wpojone komunistyczne przekłamywanie społeczeństwa panie car z PO.

    • Drogi panie “pużno”,drogie dziecko pisowskie-piszesz,że śp Kaczyński przewidział i przestrzegał inne kraje przed Rosją. Wizjoner?Prorok? To dlaczego w takim razie nie przewidział katastrofy pod Smoleńskiem?

     • Nie udawaj że nie słuchałeś tej wypowiedzi śp.Kaczyńskiego że najpierw krym, kraje nad bałtyckie itd.a nie żadne proroctwa ,boisz się prawy chłopie nie masz jaj, bronisz PO wiedząc że jest taka prawda i ja mam rację, Prawda boli.

 2. Ty leon car odrazu widać że PO-wiec ,zachowujesz się jak stary komuch który niechce żeby ludzie nic nie dostawali i otrzymywali jak dla mnie to siejesz zamęt na tym portalu od dłuższego czasu.

 3. I zmień swoje logo na info. Samo to świadczy twoje umiłowanie do jakiegoś kraju.Nic dodać nic ująć komuna,komuna a my wiemy jaki ma ustrój a my tego ustroju nie chcemy panie car z PO.

 4. 1 . Twórz problem/konflikt
  2. Rozwiązuj to wszystko portfelami ludzi którzy z wielkim poruszeniem słuchają twoich pięknych beztresciowych przemówien .(zasłona dymna)
  3 . Zakończ problem jakimś frazesami .
  Powtarzaj ten schemat od 30 lat śmiejąc się z ustroju zwanego idiokracją.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here