Kto zagra na Dniach Złotoryi? Wykonawcy już znani

2
5345

Dzień krócej niż zwykle będą trwały tegoroczne Dni Złotoryi. Wiemy już, kto wystąpi na scenie i jak będzie przebiegało święto miasta, które wyjątkowo odbędzie się pod koniec wakacji, w weekend 21 i 22 sierpnia.

 

Zamiast tradycyjnego korowodu z udziałem uczniów w średniowiecznych strojach parada bębniarzy – tak w sobotnie popołudnie zacznie się święto Złotoryi. Wcześniej uczestnicy parady wezmą udział w warsztatach bębniarskich w ośrodku kultury. Na pewno będzie głośno, organizatorzy mówią o dużej i hucznej grupie, która na ulicach miasta będzie intonowała różne dźwięki.

Na dużej scenie w Rynku zaprezentują się lokalni wykonawcy, jak zespół Radcurie oraz Aleksandra Sobol, ale także goście: Szymon Łątkowski z Latającym Klubem Dwójki i zespół Rock Rebelia Band. Gwiazdą tegorocznych Dni Złotoryi będzie natomiast Patrycja Markowska.

– Odbiorcy nieco bardziej wysublimowanej muzyki będą mogli usłyszeć światowe przeboje w wykonaniu orkiestry kameralnej Klassik Modern, której muzycy w różnych składach i konfiguracjach repertuarowych często goszczą w naszym mieście – zapowiada Zbigniew Gruszczyński, dyrektor Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.

Zabawę i rozrywkę oraz dobrą muzykę zapewni Muzyczne Radio z Jeleniej Góry. W programie jest również dyskoteka pod gwiazdami oraz show laserowe.

Najmłodszych uczestników święta miasta zabawiać będą animatorzy i muzycy z Krainy Eldorado, Fabryki Urodzin i Centrum Uśmiechu. Rozrywkę zapewni również wesołe miasteczko.

– Będzie wesoło i zabawowo zarówno pod sceną, jak też na scenie. Myślę, że każde pokolenie złotoryjan i naszych gości znajdzie w programie Dni Złotoryi coś dla siebie – dodaje Gruszczyński.

Tegoroczne święto miasta to także przedsięwzięcia sportowe: Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota, które odbędą się nad zalewem, oraz I Półmaraton Między Wiatrakami.

Szczegółowy program Dni Złotoryi już wkrótce.

-/autor: Piotr Maas, Gazeta Złotoryjska/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here