Preparat do stóp okazał się metamfetaminą

1
2018

Funkcjonariusze ujawnili narkotyki w metalowej kasetce zamykanej na kluczyk oraz w etui na okulary. Zabezpieczono około 197 porcji metamfetaminy oraz kilka gram marihuany. 47-latek usłyszał zarzut. Prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu weszli do jednego z lubańskich mieszkań. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mieszkający pod tym adresem 47-letni mężczyzna może posiadać narkotyki.

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Policjanci ujawnili w zamkniętej metalowej kasetce woreczek z biała krystaliczną substancją. Mężczyzna próbował przekonać policjantów, że jest to preparat do stóp. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to metamfetamina. – wskazuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji, która wyjaśnia, iż z ujawnionej ilości narkotyku można otrzymać około 197 porcji.

W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono również około 4 porcje marihuany. Mieszkaniec powiatu lubańskiego usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here