Premier: „Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny”

15
1676

Piątek, to kolejny dzień z bardzo dużą liczbą nowych przypadków zakażeń oraz zgonów spowodowanych koronawirusem, jednak, co warto zauważyć sytuacja zaczyna się stabilizować.

 

Z optymizmem w przyszłość patrzy szef rządu, który na portalu społecznościowym zapewnia, iż na razie nie będzie narodowej kwarantanny.

„Mamy 24.051 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (3841), wielkopolskiego (2866), dolnośląskiego (2823), małopolskiego (2271), łódzkiego (1557), pomorskiego (1421), mazowieckiego (1410), zachodniopomorskiego (1331), kujawsko-pomorskiego (1279), podkarpackiego (1264), świętokrzyskiego (920), opolskiego (802), warmińsko-mazurskiego (746), lubuskiego (592), lubelskiego (526), podlaskiego (402)”. – poinformowało dziś przed południem Ministerstwo Zdrowia, które podało także informację o zgonach:

„Z powodu COVID-19 zmarło 88 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 331 osób.”

Od początku epidemii zakażonych koronawirusem w kraju zostało 665.547 osób, a zmarło 9.499.

Nowe zakażenia w województwie potwierdza Wojewoda Dolnośląski: „Mamy 2823 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego”.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 44 897.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

 • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 37 813,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2189,
 • liczba osób hospitalizowanych: 1728,
 • liczba osób wyleczonych z COVID-19: 17 077.

Premier Mateusz Morawiecki na portalu społecznościowym zapewnił wczoraj wieczorem, iż oddala się czarny scenariusz narodowej kwarantanny:

„W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych – 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek! Co to oznacza? Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny!” – pisze Premier Morawiecki i dodaje:

„Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie – bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne.”

15 KOMENTARZE

 1. gumiook ale to się nie uda. PiS do władzy szedł ze sztandarem walki z mafiami vatoskimi i wsadzaniem za kraty dygnitarzy z PO. Ani z jednego ani z drugiego nic nie wyszło pomimo przejęcia UP, sejmu, RS, TK a nawet likwidacji KODu;)
  Luka w VATcie jak była w okolicy 50mld tak jest. Z PO to tylko aresztowany jest Nowak i to za szwindle na Ukrainie. Poza kiełbasą ze zwrotu podatku nic z obietnic wyborczych nie wyszło.

  Boję się jednego. Że zaraz obrońca narodowej władzy będzie mi wmawiał, że PO jednak bardziej kradło i że bardziej zniszczyło nasz kraj. Odliczam…

  • Polityka to jedne wielkie szambo. Koryto tylko się liczy. Koryto to samo, tylko świnie inne… Żadne wybory tego nie zmienia dopuki będziemy stali przed wyborami rzekomego mniejszego zła, a to i tak w końcu rogi pokaże…

 2. Nieroby , to są te osoby , które stoją w Opiece Społecznej po 500+ i natężeń 500 klepią. Wołciu napisał prawdę , że zap….łamy jak to mówił Morawiecki za miskę ryżu!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here