Preferencyjny zakup węgla w 2023 roku

9
7118
węgiel skład opału
zdjęcie poglądowe

W Urzędzie Gminy i Miasta Gryfów Śląski od 23.01.2023 r. można składać wnioski o zakup preferencyjny węgla.

 

 

Wniosek dotyczy zakupu maksymalnie 1,5 tony węgla przypadającej na gospodarstwo domowe w terminie od 1 stycznia 2023 r.

Wnioski należy składać w Sekretariacie Urzędu w Gryfowie Śląskim, ul. Rynek 1, 59-620 Gryfów Śląski, I piętro, pok. nr 9 od dnia 23.01.2023 r.

UWAGA!

W przypadku, gdy do 31.12.2022 r. wnioskodawca nie dokonał zakupu węgla w ilości 1,5 tony lub dokonał zakupu węgla w ilości mniejszej niż 1,5 tony, teraz będzie uprawniony do zakupu zwiększonego powyżej 1,5 tony limitu, jednak nie więcej niż 3 tony. Wnioski o preferencyjny zakup węgla zostaną zweryfikowane na podstawie danych dotyczących przyznanego dodatku węglowego oraz zgłoszeń do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, Urząd Gminy i Miasta Gryfów Śląski skontaktuje się z wnioskodawcą w celu odebrania faktury i dokonania wpłaty na wskazane konto.
Za jakość węgla odpowiadać będą podmioty wprowadzające do obrotu paliwa stałe z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych wskazane przez Ministra Aktywów Państwowych. Oferowany gminie do sprzedaży węgiel będzie posiadał niezbędne certyfikaty jakości.

Wnioski należy składać w Sekretariacie Urzędu w Gryfowie Śląskim, ul. Rynek 1, 59-620 Gryfów Śląski, I piętro, pok. nr 9.

Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski, Olgierd Poniźnik

9 KOMENTARZE

  1. Czy ktoś wie dlaczego Burmistrzowie chociazby gryfowa, mirska, Bolesławca potrafili ogarnac węgiel, a Lwówek nie? Chyba się trzeba przeprowadzić do sąsiadów, wziac węgiel i wrócić do lwowka…

  2. A ja uważam,że te wszystkie badziejstwa od kilku miesięcy z brakiem węgla to przez Tuska i całkowicie wierzę w to co całymi dniami mówią w TVP1 o tych brakach celowo robionych przez Tuska. Moim zdaniem jedyne z tego wyjście to odsunąć go w końcu od rządzenia krajem. To się w głowie nie mieści aby przegrać dwa kolejne wybory i nie oddać jeszcze władzy PiSowi. To po prostu świństwo a ludzie jak barany tego nie widzą.

  3. Ponoć na pierwszą transzę w Gryfowie Śląskim było ponad 300 chętnych i doszli już w okolice dwusetnej z dostarczeniem go ; ) Dowóz dodatkowo płatny, jak i opcjonalne workowanie na składzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here