Praca w Polsce miała im umożliwić podróż na zachód

0
1036
NOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymali 8 obywateli Ukrainy, którzy wykorzystując podczas wjazdu do naszego kraju dokumenty umożliwiające im pracę u polskiego pracodawcy mieli w zamiarze podjęcie zatrudnienia w innym państwie.

 

W poniedziałek 25 stycznia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali 45-letniego obywatela Ukrainy. Funkcjonariusze ustalili, że cudzoziemiec, po przyjeździe do Polski w listopadzie 2020 roku, nie podjął pracy u polskiego pracodawcy jak deklarował podczas przekraczania granicy tylko wyjechał do Francji i tam podjął zatrudnienie. Komendant PSG w Zgorzelcu wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu i określił 6 miesięczny zakaz wjazdu na terytorium Polski oraz innych Państw obszaru Schengen.

Natomiast dzisiaj (26.01) kwadrans po północy funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie wytypowali i zatrzymali do kontroli w Żarskiej Wsi jadącego w kierunku Niemiec Opla Vivaro. Autem tym podróżował siedmioro obywateli Ukrainy – 6 kobiet w wieku 54-68 oraz 54-letni mężczyzna. Podczas kontroli cudzoziemcy okazali funkcjonariuszom dokumenty, na podstawie których mogli leganie podjąć zatrudnienie w polskich firmach. Jednak po przyjeździe do Polski obywatele Ukrainy nie kontaktowali się z polskim pracodawcą, a ich celem podróży była Holandia. Tam bowiem chcieli podjąć pracę. Z uwagi na to, iż cel wjazdu cudzoziemców do Polski i warunki ich pobytu były niezgodne z deklarowanymi podczas przekraczania wschodniej granicy zostali oni zatrzymani.

Komendant Placówki SG w Zgorzelcu wszczął postępowanie administracyjne zmierzające do wydania Ukraińcom decyzji, na podstawie których będą musieli wyjechać z Polski.

-/NOSG/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here