Poznaliśmy oferty w drugim przetargu na przebudowę ośrodka kultury

2
774

Po tym, jak w pierwszym przetargu oferta była o 8 milionów wyższa niż fundusze, burmistrz unieważnił przetarg i ogłosił drugi. Wczoraj poznaliśmy oferty w tym drugim przetargu.

 

To miała być jedna ze sztandarowych inwestycji w Gryfowie Śląskim. Oczekiwana przez wielu, oczekiwana od dawna. I już wydawało się, że marzenia się spełniły, kiedy władze miasta otrzymały promesę na 5 milionów złotych, by zrealizować to zadanie. Z własnych pieniędzy zakładano dołożenie miliona złotych. Jednak pierwszy przetarg zakończył się porażką.

Jak czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu przedmiotem inwestycji jest przebudowa z rozbudową budynku Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną. Budynek wpisany jest do Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków. A zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia w dużym skrócie obejmuje:

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim MGOK
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim (MGOK)

Budynek wykonany w technologii tradycyjnej, podpiwniczony, posiadający dwie kondygnacje
nadziemne. W części piwnic planuje się lokalizację pracowni edukacyjnych, Sali kinowej wraz z szatnią, toalety, pom. techniczne i magazynowe. Na parterze projektuje się salę widowiskową na 205 miejsc, z szatnią, toaletami, foyer. Natomiast na poddaszu planuje się lokalizację pracowni tematycznych, toalet ogólnodostępnych oraz części biurowo – socjalnej dla pracowników domu kultury. Budynek posiada 3 wejścia do budynku: główne od strony północnej, boczne dla osób niepełnosprawnych poprze platformę zamontowaną na schodach zewnętrznych, oraz dodatkowe ewakuacyjne w części projektowanej. Komunikacja pionowa będzie odbywać się dwoma klatkami schodowymi oraz przy pomocy dźwigu osobowego. Budynek stanowi jedną strefę pożarową i zaliczony został do kategorii zagrożenia ludzi ZL I. Został zaprojektowany w klasie odporności ogniowej “B”. Dla zapewnienia wymagań dotyczących ochrony przeciwpożarowej w dobudowywanej części budynku projektuje się drugą klatkę schodową.

Do pierwszego przetargu stanęła tylko jedna firma. Wrocławska spółka za realizację zadania zażądała kwoty 14.136.390,00 zł. To o ponad 8 mln więcej niż Gmina Gryfów Śląski zamierzała przeznaczyć na to zadanie. Dlatego burmistrz unieważnił tamto postępowanie i ponownie ogłosił przetarg.

Wczoraj poznaliśmy złożone w nim oferty. Tym razem zgłosiło się dwóch oferentów. Jednak żadna z ofert nie napawa optymizmem. Jedna opiewa na 13.790.000,00 zł a druga na 13.894.695,00 zł. To wprawdzie mniej niż poprzednio, ale przy 6 milionowym budżecie na inwestycję to zdecydowanie dużo za dużo.

Najprawdopodobniej i ten przetarg zostanie unieważniony z powody zbyt wysokich kwot zaproponowanych przez potencjalnych wykonawców za realizację zadania. Zapewne wkrótce władze ogłoszą kolejne postępowanie licząc, iż stanie do niego firma, która zrealizuje inwestycję zgodnie z projektem za znacznie mniejszą cenę.

2 KOMENTARZE

  1. Przykład jak władza odkleja się od społeczeństwa!Panie burmistrzu i radni są inne problemy!!!Idzie zima!
    Jak nie zaczniecie działać i zajmować się problemami które są tu i teraz to skończycie jak Napoleon w 1812roku !Co prawda Kwisa to nie Berezyna ,ale utopić lub wtopić zawsze można!Prośba! Bierzecie nasze pieniądze zacznijcie działać!Bo to może się żle skończyć nie tylko dla was ale i dla nas!

  2. “Ekonomia głupcze” – tak mawiał klasyk, ale nie wszyscy podzielają jego poglądy. Z uporem godnym lepszej sprawy, przy szalejącej inflacji i rekordowych stopach procentowych, czyli w najgorszych
    warunkach do inwestowania, prą do finansowego zatopienia Gminy. Brawa dla ekonomicznych geniuszy.
    Czy to jest MIŚ na miarę naszych możliwości???

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here