Pożar w Przecznicy

1
534

Tuż po godzinie 6 w poniedziałek, 18 marca 2019 roku do powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu, budynku gospodarczego w miejscowości Przecznica koło Mirska.

Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z OSP Przecznica, OSP Rębiszów, OSP Mirsk i JRG Lwówek Śląski.

Wstępnie istniało przypuszczenie, iż w objętym pożarem budynku znajdował się człowiek, jednak po przybyciu służb na miejsce udało się odnaleźć mężczyznę całego i zdrowego w zupełnie innym miejscu.

Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru a następnie pracach rozbiórkowych nadpalonej części stropu tak, żeby nie zagrażał on zawaleniem.

Przyczyny pożaru nie są znane, ich ustalaniem zajmą się biegli.

zdjęcia udostępnione przez Pana Sławomira – dziękujemy


1 KOMENTARZ

  1. Rozumiem , że Pan Sławomir jest specem w dziedzinie pożarnictwa i funkcjonowania struktur PSP i OSP . Komentarz typu jadą strażacy bo się obudzili niech se wsadzi między szare klepki. Na filmie nakręconym prawdopodobnie przez Pana Sławomira widać zapewne żuka GLM z osp przecznica a chwile później słychać sygnały w tle- to pewnie ksrg rębiszów lub ksrg mirsk . Obudzili się tak – a co oni śpią qrwa w samochodach w remizie czy jak ? Syrena w rębiszowie wyła około 6.05 rano a chłopaki przez przecznice ” lecieli” GBA około 6.15 – dziesięć minut zbiórka w remizie przebranie się wyjechanie autem z garażu dojazd na miejsce ( ile 3-4 km drogi przez wioski górki mosty i zakręty ) – moim zdaniem rewelacja – ale według Sławomira obudzili się tak . Poza tym ta stodoła z tego co widzę po resztkach miała kształt litery L i “poddasze ” a na filmie widać jedną wielką kupę palących się zgliszczy – więc nie paliło się to 10 minut tylko jak sądzę a nie jestem biegłym z zakresu pożarnictwa – dużo dłużej . O której Pan Sławomir powiadomił KP PSP we Lwówku lub CPR we Wrocławiu o widocznym pożarze ? – bo pewnie zobaczył to jadąc autem – zdążył dojechać nagrać i krytykować chłopaków że się obudzili tak. Chłopaki w OSP tak jak inni mają domy , rodziny , prace i nie śpią w GBA w remizie . Więc następnym razem Panie Sławomir swoje denne i płytkie komentarze zostaw w domu . A celem wyjaśnienia Panu Sławomirowi – OSP Ochotnicza Straż Pożarna , PSP Państwowa Straż Pożarna , GLM gaśniczy lekki motopompa , GBA gaśniczy beczka autopompa , KP PSP komenda powiatowa , CPR centrum powiadamiania ratunkowego . Naucz się Pan tych zwrotów i numerów alarmowych 998 i 112 . A następnym razem będziesz miał okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami reagowania w sytuacji zagrożenia życia , zdrowia lub mienia a nie krytykowania , że chłopaki się obudzili .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here