Pożar w budynku w Lubomierzu

3
2777
fot.: OSP KSRG Lubomierz

Tuż po godzinie 11. we wtorek 21 lutego 2023 roku zastępy strażaków zostały zadysponowane do pożaru, jaki wybuchł w jednym z budynków w Lubomierzu.

 

 

We wtorkowe przedpołudnie do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowani Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze w jednym z budynków w Lubomierzu. Z wstępnych informacji wynika, iż do pożaru doszło w kotłowni. W jego wyniku gęsty dym rozprzestrzenił się na cały budynek. Mieszkańcy sami opuścili obiekt.

Na miejsce natychmiast dysponowano zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz OSP KSRG w Lubomierzu. Trwa akcja gaśnicza.

 

 

Aktualizacja

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu, strażaków z OSP KSRG Lubomierz stwierdzono duże zadymienie w całym budynku.

Potwierdzono rozwinięty pożar kotłowni będącej w budynku mieszkalnym. Do budynku weszła pierwsza rota wyposażona w aparaty OUO wraz z linią gaśniczą, po wejściu do środka zdołała opanować pożar dzięki czemu nie rozprzestrzenił się ona na cześć mieszkalną budynku. Budynek został sprawdzony kamera termowizyjną oraz przewietrzony. Na miejscu brak osób poszkodowanych. – relacjonują druhowie z OSP KSRG Lubomierz.

Z wstępnych informacji wynika, iż z powodu braku prądu, woda w instalacji grzewczej nie miała cyrkulacji. Doszło do jej rozszczelnienia i uszkodzenia pieca. Zapaleniu uległy składowane w pobliżu materiały. W wyniku pożaru uszkodzona została instalacja elektryczna i wodna.

W działaniach udział brało 18 strażaków w tym 8 z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim oraz 10 z OSP KSRG Lubomierz. Działania zakończone zostały o godzinie 12:30.

 

fot.: OSP KSRG Lubomierz

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here