Pożar w budynku lwóweckiej Policji – ćwiczenia. WIDEO

0
402

W środę zostały przeprowadzone ćwiczenia z zakresu praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w budynku Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

 

 

30 listopada br., około godziny 10:00 w budynku Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w jednym z pomieszczeń na pierwszym piętrze doszło do pożaru. Natychmiast ogłoszono alarm przeciwpożarowy i przystąpiono do ewakuowania z budynku wszystkich policjantów, pracowników oraz petentów.

Na miejsce przybyli strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, którzy przystąpili do akcji gaśniczo- ratowniczej oraz sprawdzili wszystkie pomieszczenia, czy w budynku nikt nie został.

To scenariusz ćwiczeń przeciwpożarowych, których głównych celem było sprawdzenie systemu powiadamiania o konieczności ewakuacji policjantów i pracowników Policji, reakcji na alarm pożarowy i doskonalenie procedur ewakuacji. Cykliczne ćwiczenia tego typu polegające na współpracy służb, pomagają podnieść skuteczność działań ratowniczych, co znacząco przekłada się na wzrost poziomu bezpieczeństwa.

 

fot. Policja Lwówek Śląski

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here