Pożar na strzelnicy myśliwskiej

9
1777
zdjęcie poglądowe

Policjanci będą wyjaśniać okoliczności pożaru, do którego doszło we wtorkowy wieczór. Ogień i dym widać było z drogi wojewódzkiej. Na miejsce skierowano zastępy strażaków.

 

 

Do pożaru na strzelnicy myśliwskiej doszło we wtorek, 18 października 2022 roku w Mroczkowicach. Zgłoszenie do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęło po godzinie 21. Zgłaszający informowali o pożarze, który widzą ale nie byli w stanie wskazać, co i gdzie dokładnie się pali. Na miejsce dysponowano dwa zastępy strażaków z OSP KSRG Mirsk oraz zastęp z OSP KSRG Krobica- Orłowice. Do działań skierowano także zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim.

Strażacy kierowali się łuną widzianą z daleka. Po dotarciu na miejsce okazało się, iż w ogniu stoi jeden z drewnianych obiektów na strzelnicy myśliwskiej w Mroczkowicach. Niestety, pożar był już tak mocno zaawansowany, iż obiekt spłonął doszczętnie.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniać będą policjanci.

9 KOMENTARZE

  1. Panowie myśliwi. Jeśli macie problemy z niszczeniem mienia na strzelnicy to po prostu sprzedajcie mu tą działkę . Potrzebuję ok. 8-12 hektarów na budowę instalacji składowiska i spalarni śmieci z Czech i Niemiec. Ta lokalizacja mi odpowiada- dobry dojazd. Bardzo dobrze zapłacę. Przywozimy już i tak odpady do Rębiszowa. Okoliczni mieszkańcy na pewno się ucieszą bo będą mieli pracę. Szukam kontaktu do Was- jutro zadzwonię do PZŁ w Jeleniej Górze i na pewno się dogadamy.

  2. Niewątpliwa strata. Został zniszczony obiekt powstały na dzikim wysypisku śmieci, który służył potrzebom pewnej grupie naszej społeczności. Mógłby służyć jako strzelnica dla uczniów szkół z okolicznych miejscowości. Nauka strzelania już chyba jest w programie nauczania. Jeżeli ktoś to zniszczył celowo to jest to sabotaż, powinien zawisnąć na suchej gałęzi któregoś z drzew alei kasztanowe.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here