Powstać ma nowoczesny park wodny Izerska Tropicana

7
6521
zdjęcie poglądowe

2 Aquaparki – wewnętrzny i zewnętrzny, 2 plaże, dzika rzeka, 2 zjeżdżalnie – rodzinna i szybka, egzotyczna roślinność, strefa relaksu oparta o dobroczynne działanie wody.

 

 

W ostatnich latach Świeradów- Zdrój przeżywa prawdziwy bum inwestycyjny. Nie inwestycji realizowanych przez władze Miasta np. w mieszkania komunalne, modernizację sieci wodno- kanalizacyjnej, czy chociażby przebudowę / budowę dróg i parkingów, a inwestycji realizowanych przez prywatnych inwestorów.

Kolej gondolowa, największa w Polsce wieża widokowa Sky Walk, czy nowoczesne, duże hotele. To jeszcze nie tak dawno temu nieco senne, uzdrowiskowe miasteczko przekształca w tętniący życiem kurort. W tym wkrótce ma pojawić się kolejna inwestycja, która zapewne przyciągnie do miasta kolejne rzesze spragnionych relaksu i zabawy turystów.

Przy ul. Zakopiańskiej w Świeradowie- Zdroju powstaje Izerska Tropicana. To bezpośrednie sąsiedztwo nartostrady gondoli Ski&Sun oraz kompleksów hotelowych. Jak wspomina burmistrz Roland Marciniak inwestor rozpoczął już budowę nowoczesnego parku wodnego.

 

 

„A będą to: 2 aquaparki – wewnętrzny i zewnętrzny, 2 plaże, dzika rzeka, rodzinna rura-zjeżdżalnia prawie 55 dł., szybka zjeżdżalnia z nutką adrenaliny, egzotyczna roślinność, wodne zabawki dla najmłodszych, strefa relaksu oparta o dobroczynne działanie wody (“sanus per aquam” z łać. zdrowy dzięki wodzie).” – chwali się w mediach społecznościowych burmistrz Świeradowa- Zdroju, który wspomina, iż z informacji, jakie otrzymał od inwestora wie, że strefa wodna będzie miała blisko 2 tysiące m² a wartość projektu to ponad 250 mln zł.

Całość będzie mieściła się w kompleksie budowanym w systemie apart-hotel w 5 budynkach. Izerska Tropicana w Świeradowie- Zdroju ma ruszyć już w 2025 roku.

Przed Miastem i jego mieszkańcami stoi teraz spore wyzwanie, bo kolejna duża inwestycja to kolejne hotele, pensjonaty, kolejni turyści, … i kolejne ścieki oraz zajęte miejsca na parkingach i skwerach, których dziś już nie ma wolnych. Czy do tego czasu w Świeradowie- Zdroju znajdzie się gospodarz, który poradzi sobie z problemami, z którymi obecne władze sobie nie radzą?

7 KOMENTARZE

  1. Tylko żeby inwestor nie zapomniał wydzielić miejsca na parkingi dla swoich gości/klientów. Mieszkańcy miasta i okolicy nie mają się co łudzić, że będzie to atrakcja dla nich. Inwestycja musi się zwrócić, więc ceny będą tylko na kieszeń zamożnych turystów odwiedzających Góry Izerskie.

  2. Glupszej inicjatywy dawno nie widzialem . Takier zeczy mozna robic w dowolnej wsi w srodku Polski . Swieradow obroni si e sam . Atrakcji nie zabraknie , niech tylko tego zakompleksionego mitomana na taczkach wywioza – najlepiej do Miedzyzdrojow , Zakopanego lub innej stolicy kiczu.

  3. To wspaniala wiadomosc! Najpierw inwestycje przynoszace dochody a dopiero potem luksusy i rozdawnictwo.
    Najpierw trzeba miec za co a potem ulepszac! Swieradow dopiero sie rozwija i zdobywa marke. Miejmy nadzieje, ze nie straci impetu i stanie sie zamoznym miasteczkiem szybciej niz pozniej. Konkurencja w Czechach i Slowacji nie spi. U nich juz jest 10 lat do przodu.

    Jezeli komus przeszkadza tlok i duzy ruch to prosze si przenies na przepiekne okoliczne wioski. Spokoj i cisza a do Swieradowa rzut beretem

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here