Powiat wyremontuje drogę w gminie Lwówek Śląski

8
3231
zdjęcie poglądowe

To kolejna ważna i długo oczekiwana inwestycja, która z pewnością nie tylko poprawi komfort podróży, ale podniesie i bezpieczeństwo.

 

Władze Powiatu Lwóweckiego ogłosiły przetarg na przebudowę drogi powiatowej nr 2500D Włodzice Małe – Kotliska o dł. 0,990 km

W ramach inwestycji przewiduje się m.in. ścinkę zawyżonych poboczy, wycinkę odrostów i samosiewów znajdujących się w pasie drogowym, wykonanie kanału technologicznego, wykonanie nowej konstrukcji jezdni, wykonanie mijanek o nawierzchni bitumicznej, wykonanie nawierzchni zjazdów o nawierzchni bitumicznej oraz uzupełnienie poboczy z kruszywa łamanego.

Remont drogi ma poprawić warunki ruchu oraz podnieść poziom bezpieczeństwa na tej drodze, głównie poprzez wykonanie konstrukcji jezdni o nawierzchni bitumicznej. Jak wskazują władze Powiatu poza tym przedmiotowa inwestycja poprzez wykonanie nowej konstrukcji jezdni będzie miała pozytywny wpływ na obniżenie poziomu hałasu i zanieczyszczeń do środowiska (płynny przejazd pojazdów, bez gwałtownych hamowań i ruszania po nowej nawierzchni przyczyni się do ograniczenia emisji hałasu i zanieczyszczeń do środowiska).

8 KOMENTARZE

  1. A proszę powiedzieć kiedy zrobicie drogę z Pasiecznika do Lwówka?!?
    Droga powiatowa a wstyd i chańba nią jechać. Jest tak dziurawa że gdy jedziesz nią
    to własnych myśli nie słuchać tylko znaki przy niej następne wyrastają

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here