Powiat Lwówecki pozyskał dofinansowanie do remontu drogi

5
2303

Ta droga powiatowa od dawna wymagała gruntownego remontu i od równie dawna władze Powiatu zabiegały o dofinansowanie na jej remont. Wreszcie się udało.

 

Decyzją Sejmiku w ubiegłym tygodniu przekazano ponad 22 miliony złotych na dotacje dla dolnośląskich samorządów. Te pieniądze mają pozwolić na przeprowadzenie aż 168 inwestycji, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i komfort codziennego funkcjonowania mieszkańców gmin na terenie całego regionu. Wśród tych inwestycji znalazła się także droga jedna z naszych dróg powiatowych.

Mowa o drodze Pławna – Marczów, o remont której mieszkańcy zabiegali od dawna. Położona ona jest na terenie dwóch gmin: gminy Lubomierz i gminy Wleń. Stanowi spore ułatwienie w dotarciu nie tylko z samego Marczowa, ale także i okolicznych miejscowości gminy Wleń i Lwówek Śląski do drogi wojewódzkiej 297, do Pławnej i dalej czy to w kierunku Lubomierza, Lwówka Śląskiego, czy Jeleniej Góry.

Stan techniczny tej drogi w od kilku lat był zły, jednak w ostatnich miesiącach pogorszył się tak mocno, iż przejazd nią był olbrzymim wysiłkiem dla kierowców ale i dla samochodów. Wkrótce to się zmieni. Droga zyska nową nawierzchnię i odwodnienie. Na jej remont władze województwa przekażą 217.800 złotych. Powiat będzie tu mógł liczyć również na dotacje ze strony obu gmin. Resztę brakujących środków będzie musiał wyasygnować ze swojego budżetu.

5 KOMENTARZE

  1. To jakaś farsa. A gdzie remont drogi wojewódzkiej 297 . Może Pana Marszałka Przybylskiego zaprosić prywatnym samochodem na nasze drogi. Droga 297 Lwówek Śl przez Pasiecznik do Jeleniej Góry to jeden syf. Gdzie ludzie odpowiedzialni za taki stan rzeczy gdzie przedstawiciele Sejmiku Dolnośląskiego co robią w tej sprawie bo jak na razie tylko gadanie i nic więcej .

  2. Pan Przybylski takie pierdoły, jak ta droga, to ma bardzo głęboko w swoich czterech literach. Ważne by pompować pieniądze we Wrocław i jego okolice, oraz Lubin, Polkowice i takie tam inne bogate rejony w porównaniu do zachodnich bieda-rubieży województwa.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here