Potrącenie rowerzysty

1
2574

W ostatnich latach rosnąca popularność rowerów jako środka transportu alternatywnego przynosi ze sobą wiele korzyści dla zdrowia, środowiska i komunikacji miejskiej. Niestety, wraz z wzrostem liczby rowerzystów, wzrasta także ryzyko wypadków drogowych. Takie sytuacje przypominają nam o konieczności większej uwagi i świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

 

Do kolejnego dramatycznego zdarzenia doszło około godziny 18 w czwartek 6 lipca 2023 roku na drodze pomiędzy Siedlęcinem a Strzyżowcem. Informację o zdarzeniu potwierdza rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Na miejscu pracował zespół ratownictwa medycznego oraz patrol jeleniogórskiej policji.

1 KOMENTARZ

  1. A ścieżek rowerowych jak nie było tak nie ma. Nasi włodarze się nadają do tarcia chranu co najwyżej a nie do obejmowania stanowisk decyzyjnych wymagających jakichkolwiek kompetencji. W całym kraju budowane są ścieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia, setki kilometrów. Nieważne czy są to duże miasta czy małe pipidówki jest kładziony nacisk właśnie w tym obszarze. Można na to pozyskać środki Unii ale też z wielu rządowych programów rozwoju. Tylko trzeba chcieć i umieć to zrobić a nie grzać fotel za pensje o których większość może pomarzyć i śmiać się ludziom w twarz mówiąc że nie ma środków. Od ilu lat mamią nas że będzie ścieżka w około jezior Czocha i Lesniańskiego. Dlaczego nie ma ścieżki do Świeradowa? Ten region umiera gdyby nie świeradow Szklarska i Karpacz to dolnośląskie a szczególnie byle jeleniogórskie można by pomylić z białoruską prowincją.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here