Potrącenie na przejściu dla pieszych

8
2810

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielny poranek w Lwówku Śląskim.

 

Z relacji czytelników wynika, iż w niedzielny poranek na ulicy Sienkiewicza w Lwówku Śląskim kierujący samochodem osobowym potrącił przechodzące przez przejście dwie kobiety. Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja i pogotowie.

Pani oficer prasowa lwóweckiej policji potwierdza zdarzenie i wyjaśnia, iż 50 letni kierujący samochodem marki Volkswagen nie zachował należytej ostrożności i potrącił dwie kobiety w wieku 84 i 55 lat. Obie kobiety trafiły do szpitala.

Nieoficjalnie mówi się, iż kierowca został oślepiony przez słońce. Jednak na miejscu nadal trwają ustalanie.

Z wstępnych informacji wynika, iż kobiety odniosły na tyle poważne obrażenia, iż w szpitalu mogą spędzić co najmniej tydzień. Wówczas zdarzenie zakwalifikowane zostałoby jako wypadek.

8 KOMENTARZE

  1. Krzyżówka przy Gminie,dokładniej przy Kuźni.Tam zawsze będą wypadki jeżeli nie zmienią pasów (zebra) przejścia dla pieszych. W kierunku Oświęcimskiej pasy są dosłownie trzy metry od krzyżówki,w kierunku sklepu POLO może cztery metry od krzyżówki,identycznie w kierunku rynku. To są anomalia,które ciągną się aż od czasu komuny i nikt tego dla bezpieczeństwa nie chce zmienić a przecież to są drogi gminne. Podobna anomalia jest zjeżdżając z mostu Ulgi w kierunku byłej mleczarni w Płakowicach stoi znak drogowy nowiutki gdzie pisze na Legnicę w lewo i na Rząśnik w prawo.Co to znaczy Rząśnik dla obcego kierowcy,który chce jechać do Soboty czy Gorczycy,gdzie on jest ten Rząśnik że taki ważny.

    • Przecież to jakaś pipiduwa za warszawą (gmina 1200 mieszkańców) co za półmuzg to stawiał albo pomyłka i w Rząśniku pokazuje drogę do Soboty… A krzyżówka przy MOPS – pasy przesunąć, dać barierki albo w ogóle światła…

  2. Gdyby nawet przesunęli te pasy to zaraz będzie większości utrudniało ,bo trzeba odejść dalej żeby przejść na drugą stronę,a zebra jest przedłużeniem chodnika będąca ciągiem komunikacyjnym i nie tylko we Lwówku Śl.Wypadki były i będą (ustrój komunistyczny nic do tego niema),kierowca dostanie mandat bo takie jest prawo ale pieszy też nie może łazić jak święta krowa(bez obrazy dla tych zwierząt), muszą obie strony zachować zasadę ograniczonego zaufania zbliżając się do przejścia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here