Potężny pożar w Lubomierzu. Akcja gaśnicza trwa już 10 godzin

11
5557
fot.: OSP Wojciechów

Około godziny 23 w piątek, 5 lipca strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Lubomierzu. Działania na miejscu nadal trwają i będą prowadzone jeszcze przez kilka godzin. W akcji udział bierze dziesięć zastępów strażaków z OSP i PSP.

 

Około godziny 23. w piątek, 5 lipca Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze w Lubomierzu. Z wstępnych informacji wynikało, iż palą się dawne obory. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy strażaków z OSP KSRG Lubomierz oraz JRG PSP w Lwówku Śląskim.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, iż do pożaru doszło w pomieszczeniach gospodarczych, gdzie składowane były bele sprasowanego siana, które błyskawicznie zajęły się ogniem. Na miejsce zadysponowano kolejne jednostki straży.

Po wstępnym ugaszeniu strażacy z pomocą właściciela muszą wyciągnąć z pomieszczenia każdą z około 300 bel siana i ją dogasić. Akcja trwa już dziesiątą godzinę i potrwać może do późnych godzin wieczornych.

W działaniach udział brali strażacy z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP KSRG Lubomierz, OSP KSRG Pasiecznik, OSP Milęcice, OSP Wojciechów, OSP Chmieleń, OSP Golejów i OSP Niwnice.

zdjęcie nadesłane przez czytelników – Dziękujemy
fot.: OSP Wojciechów
OSP KSRG Pasiecznik
OSP KSRG Pasiecznik

11 KOMENTARZE

    • I tu masz racje w 100%. A j23 w tylnej dolnej części ciała był i tylko odchody widział. Jak się nie zna to niech nie zabiera głosu oszołom. Samozapłon benzyny na sianie ( 60 metrów ) zgadza się j23, tylko uważaj na Sztyrlica z 17 mngnień wiosny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here