Poszukiwany listem gończym zatrzymany po pościgu

1
1253

29- latek miał do odsiadki 8 miesięcy, jednak nie zamierzał iść siedzieć. Mimo, iż był poszukiwany listem gończym i sądowego zakazu kierowania pojazdem jeździł po okolicy. Nie mógł on jednak długo liczyć na przymykanie oczu przez znajomych. Ktoś zadzwonił na policję.

 

„Na początku tygodnia bolesławieccy policjanci z wydziału kryminalnego na terenie gminy Nowogrodziec podjęli działania w związku z uzyskaną informacją na temat osoby poszukiwanej.” – tłumaczy sierż. Agnieszka Skoczypiec z bolesławieckiej policji, która wskazuje, iż poszukiwania mężczyzny nie trwały długo.

Mundurowi zauważyli pojazd poszukiwanego i przystąpili do czynności. Mężczyzna siedzący za kierownicą kiedy zorientował się, że może za chwilę zostać zatrzymany przez funkcjonariuszy podjął desperacką próbę ucieczki. Ta jednak nie trwała długo. Kierujący Audi mężczyzna próbował uciec skręcając w leśną drogę, gdzie jego auto sobie nie poradziło i ugrzęzło w błocie. Mężczyzna został zatrzymany.

„W trakcie czynności znaleziono przy nim narkotyki w postaci metamfetaminy i marihuany. Sprawca usłyszał 6 zarzutów, za niezatrzymanie się do kontroli, łamanie sądowego zakazu, posiadanie narkotyków.” – dodaje policjantka, która wspomina, iż za kierowanie pojazdem mając zakaz sądowy oraz niezatrzymanie pojazdu do kontroli podlega on karze do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here