Posypały się mandaty

2
1590
zdjęcie poglądowe

Policjanci na drogach naszego powiatu ujawnili przeszło 30 wykroczeń, dotyczących nieprawidłowego zachowania kierujących pojazdami w stosunku do pieszych.

 

Przedwczoraj lwóweccy policjanci prowadzili na drogach naszego powiatu działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania te miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia.

„W działania zaangażowani byli funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji, którzy na drogach naszego powiatu ujawnili przeszło 30 wykroczeń, dotyczących nieprawidłowego zachowania kierujących pojazdami w stosunku do pieszych.” – tłumaczy sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji i wskazuje, iż wśród kierujących pojazdami, najczęstszym przewinieniem było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na to przejście oraz nieprawidłowe parkowanie utrudniające ruch pieszych.

„Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem zarówno za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście, jak i za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany lub bezpośrednio przed tym przejściem, grozi mandat karny w wysokości 1500 złotych.” – dodaje policjantka, która zwraca się do kierowców z apelem o ostrożność i wyobraźnię.

2 KOMENTARZE

  1. Powinno być teraz na odwrót: mandaty dla pieszych za sprowadzenia zagrożenia w ruchu drogowym, bo znaczna część pieszych ma gdzieś zasady bezpieczeństwa i chodzi jak swięte krowy. Zwłaszcza przez ulicę Zamkową we Lwówku Śląskim, obok żabki, rossmana – jak na lato agatowe – środkiem drogi. Wąsko tam jest, chodnik obok, ale lezie jedno z drugim jezdnią.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here