Postrzelił policjanta. Napastnik odebrał sobie życie

7
4189
zdjęcia nadesłane przez czytelnika - dziękujemy

Z wstępnych nieoficjalnych informacji wynika, iż jeden z funkcjonariuszy został postrzelony, a napastnik zabarykadował się w budynku. Mundurowi obstawili teren. Mieszkańcy mają zakaz wychodzenia z mieszkań.

 

Do dramatycznego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 19. w środę 3 lipca na ulicy Ślusarskiej w Bolesławcu. Jak wynika z wstępnych nieoficjalnych informacji przekazywanych przez mieszkańców jeden z funkcjonariuszy został postrzelony w głowę. Ranny policjant został przewieziony do szpitala.

Nie ujęto sprawcy i nie znamy powodu ataku oraz rodzaju broni, z której strzelał. Nastolatek, który postrzelił policjanta, nadal jest w mieszkaniu. Chłopak miał postrzelić policjanta podczas interwencji. – podaje portal Istotne.pl

Osoby mieszkające w okolicy muszą pozostać w mieszkaniach i nie wychodzić. Teren jest obstawiony przez mundurowych z długą bronią. Cały czas trwa akcja policyjna, by ująć agresora.

Bolesławiecka Policja odmawia udzielenia jakichkolwiek informacji w tej sprawie. Na miejscu pracują także strażacy oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Aktualizacja

Jak wynika z wstępnych nieoficjalnych informacji przekazywanych przez mieszkańców mundurowi zostali wezwani do interwencji domowej, awanturującego się młodego mężczyzny. W trakcie interwencji agresor postrzelił z broni czarnoprochowej policjanta w głowę. Ranny mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

Niestety, jak wynika z najnowszych przekazanych nam kilkanaście minut przed godziną 21. informacji, młody mężczyzna odebrał sobie życie z tej samej broni, co postrzelił policjanta.

Kilkanaście minut przed godziną 22. komunikat w sprawie wydarzeń w Bolesławcu ukazał się w mediach społecznościowych Polskiej Policji:

“Dziś w godzinach wieczornych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zostali wezwani do agresywnego mężczyzny demolującego mieszkanie. Po przybyciu policjantów na miejsce, z zamkniętego pomieszczenia, w którym znajdował się mężczyzna, padł strzał. Policjant został ranny w głowę – przetransportowany przez LPR do szpitala. W trakcie oczekiwania na przyjazd wsparcia, napastnik popełnił samobójstwo. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratury.”

7 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem stwierdzenia ,,niestety” w treści akapitu: Niestety, jak wynika z najnowszych przekazanych nam kilkanaście minut przed godziną 21. informacji, młody mężczyzna odebrał sobie życie z tej samej broni, co postrzelił policjanta.
    Toż to pozytywna informacja dla mieszkańców.
    Moje głębokie wyrazy współczucia dla rodziny policjanta, trzymam za niego kciuki. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

    • Ty nie rozumiesz, ale inni rozumieją, że ludzkie życie w każdym jest takie samo. Nie ma znaczenia, którą drogą poszedł i jak bardzo zbłądził. Był człowiekiem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here