Postępują prace przy moście w Pławnej

0
912
fot.: Zarząd Dróg Powiatowych

Po długich staraniach o środki na odbudowę mostu zniszczonego przez nawałnicę nieco ponad dwa miesiące temu ruszyły prace. Te realizowane są bardzo sprawnie.

 

 

Sytuacja zmieniła się w jednej chwili, kiedy nawałnica przeszła nad gminą Lubomierz, pozostawiając po sobie olbrzymie zniszczenia. Zalane domy, zatopione samochody, podmyte drogi i zniszczone mosty – mieszkańcy do dziś odczuwają skutki tej katastrofy z 2021 roku. Straty ponieśli nie tylko prywatni obywatele, ale także lokalne samorządy.

Jednym z najbardziej dotkliwych uszkodzeń, które spowodowała nawałnica, było częściowe zniszczenie mostu na drodze powiatowej w Pławnej. Przyczółki zostały podmyte, a część płyty nośnej runęła. Przez dwa lata kierowcy musieli przeciskać się po jednej z części tego mostu, a kierowcy ciężarówek byli zmuszeni korzystać z objazdu przez Wojciechów. Dopiero w tym roku władze Powiatu Lwóweckiego otrzymały wsparcie rządowe na usuwanie skutków tej klęski.

Wówczas to Zarząd Dróg Powiatowych wyłonił w przetargu wykonawcę, który w ostatnich dniach sierpnia przystąpił do prac.

Dziś po starym moście nie ma już śladu, a prace przy nowym obiekcie mostowym są mocno zaawansowane. Realizacja projektu przebiega zaskakująco sprawnie, dając mieszkańcom nadzieję na szybkie przywrócenie normalności w ich codziennym życiu.

Jeżeli tylko pogoda dopisze, to inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here