Pościg za kierującym z kumulacją przestępstw i wykroczeń

7
1484

24 marca chwilę po północy policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim w miejscowości Krobica wydali znak do zatrzymania się kierującemu pojazdem Chrysler. Mężczyzna zamiast zatrzymać się przyspieszył i próbował uciec. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Nocny pościg zakończył się po około 10 km w miejscowości Proszówka.

 

Mężczyzną prowadzącym auto osobowe okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. To nie jedyny powód dla którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie wykonywanych czynności przy mężczyźnie policjanci ujawnili środki odurzające w postaci metamfetaminy. Ponadto badanie narkotestem wykazało, że 49- latek znajdował się pod jej wpływem. Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że nie ma on aktualnej polisy ubezpieczeniowej oraz aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za szereg przestępstw i wykroczeń, których się dopuścił odpowie przed Sądem.

7 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here