Ponad 120 laptopów dla młodych mieszkańców gminy Lubomierz

4
577
zdjęcie poglądowe Lwówecki.info

Gmina Lubomierz otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego wykorzystywanego przez uczniów do nauki zdalnej. Środki pochodzą z rządowego programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

 

Nabór chętnych do udziału w tym programie ruszył 4 października i trwał do 5 listopada 2021 r. Zgodnie z zapowiedziami dofinansowanie można przeznaczyć na sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami. Ponadto można nim objąć ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego oraz usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpiło w lutym 2022 r.

Gmina Lubomierz wnioskowana o kwotę 375.200 zł na laptopy dla rodzin po PGR-owskich. Dziś wiemy już, że wniosek ten otrzymał pozytywną akceptację. Wkrótce sprzęt trafi do mieszkańców.

– Ponad 120 laptopów dla młodych mieszkańców naszej gminy. – mówi Pan Adam Skrzydłowski Wiceburmistrz Gminy i Miasta Lubomierz, który wyjaśnia, iż dopiero po podpisaniu umowy będzie można przystąpić do postępowania przetargowego na laptopy wraz z oprogramowaniem i następnie rozdysponować sprzęt wśród mieszkańców. – Prosimy o cierpliwość zainteresowanych ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. – dodaje Wiceburmistrz.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here