Pomysł na weekend? Może zlot motocyklowy?

0
1184

Szukacie pomysłu na spędzenie pierwszego weekendu lipca w plenerze, przy dobrej muzyce na żywo, domowym jedzeniu i w doborowym towarzystwie? Mamy dla Was propozycję!

 

W piątkowe popołudnie w Rakowicach Małych koło Lwówka Śląskiego rozpoczął się Lwówecki Zlot Motocyklowy organizowany już po raz dziewiąty przez Stowarzyszenie Motocyklistów Leopolis Bikers. Zlot to dwa dni koncertów i zabawy ale także okazja do spotkania ludzi z pasją.

Mimo, iż w piątkowe popołudnie nad regionem przeszła burza, to w miasteczku namiotowym na terenie ośrodka Czerwony Rak, gdzie odbywa się zlot jest już kilkadziesiąt namiotów i przyczep campingowych motowędrowców, którzy przybyli tu na cały weekend. Większość z nich jest tu po raz kolejny, ale są i tacy, którzy słysząc opinie o organizacji wydarzenia koło Lwówka Śląskiego przyjechało, żeby samemu poczuć ten klimat. Oczywiście nie brakuje gości z regionu, którzy odwiedzili zlot “na chwilę”, na kilka godzin. Co ciekawe, oprócz motocyklistów na terenie zlotu nie brakuje także mieszkańców okolicy, którzy przyjechali tu samochodami, żeby pooglądać przepiękne motocykle, posłuchać muzyki, zjeść coś dobrego i miło spędzić czas.

Wśród odwiedzających Zlot są m.in. goście z Legnicy, którzy tu właśnie świętują urodziny swojego przyjaciela, męża, ojca.

Sporą atrakcją tegorocznego zlotu jest stoisko mistrzów świata w płukaniu złota, gdzie każdy może poznać tajniki pozyskiwania tego drogocennego kruszcu, samemu spróbować płukania oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek od ekspertów z tej dziedziny.

Polecamy wszystkim, nie tylko motocyklistom wybrania się w sobotę na Zlot do Rakowic Małych. Przypominamy, iż o godzinie 13:00 spod kościoła Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim wystartuje parada, w której udział weźmie kilkaset motocykli.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here