Kolizja między Biedrzychowicami a Gryfowem

0
409
fot.: eLuban.pl

Kierowca VW na chwilę spojrzał w prawo i w tym czasie nieświadomie zmienił pas ruchu.

Do zderzenia Forda i WV doszło w niedzielę, 1 września ok godz. 18. na jednym z zakrętów na drodze między Biedrzychowicami a Gryfowem Śląskim.

To były ułamki sekund, widziałem jak VW zjeżdża na mój pas ruchu. Uciekłem na pobocze ile się dało, ale z drugiej strony nie było żadnej reakcji – tłumaczył kierowca Forda.

fot.: eLuban.pl

Ostatecznie WV, który całkowicie zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzył w tył Forda spychając go z drogi. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał bowiem autami w sumie podróżowało osiem osób.

Kierowca VW od razu przyznał się do winy, tłumaczył że na chwilę odwrócił wzrok w prawo i to było przyczyną kolizji. Przybyły na miejsce patrol policji ukarał sprawcę dwoma mandatami na łączną kwotę 650 zł.

fot.: eLuban.pl

Do zdarzenia doszło tuż przy granicy powiatów jako pierwsza na miejsce dojechała OSP z Gryfowa Śląskiego. Kiedy okazało się, że do zdarzenia doszło na terenie powiatu lubańskiego przekazano informację do stanowiska kierowania PSP w Lubaniu, którego dyżurny zadysponował na miejsce 2 x JGR PSP oraz OSP Leśna.

-/ eLuban.pl /-

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here