Pomogli 106- latkowi w dotarciu na szczepienie

0
915
Fot OSP Wleń

Podobnie jak w całym województwie dolnośląskim, akcja szczepień przeciwko COVID-19 prowadzona jest także w powiecie lwóweckim. Również tu bardzo aktywni są strażacy OSP, którzy w ramach współpracy z samorządowcami, pomagają potrzebującym w dotarciu do punktów szczepień.

 

W ostatnich dniach zadania te realizowali druhowie OSP Wleń, którzy po otrzymaniu informacji od gminnego koordynatora do spraw szczepień, przewieźli do punktu szczepień starszego mężczyznę. Natomiast swoistym rekordem była kolejna akcja druhów z Wlenia, którzy 9 lutego 2021 r. przetransportowali do punktu szczepień mężczyznę w wieku…106 lat! Szczepienie przebiegło sprawnie i bez żadnych komplikacji, a po wszystkim pacjent również sprawnie został przez druhów odwieziony do domu.

Trzeba jednak zaznaczyć, że jak pokazuje “samo życie”, wsparcie ze strony strażaków przybiera różne formy. Oto w tych dniach wójt gminy Warta Bolesławiecka zwrócił się do strażaków tamtejszej OSP o pomoc seniorowi w zakupie lekarstw. Osoba jest w podeszłym wieku, osłabiona, a atak zimy spowodował, że seniorowi bardzo trudno jest samemu zaopatrzyć się w lekarstwa, które zażywa na co dzień. Oczywiście strażacy pomogli.

I jeszcze jeden przykład, tym razem dotyczący funkcjonowania polowych izb przyjęć. Już w pierwszym etapie walki z pandemią, a więc wiosną 2020 r. strażacy m.in. rozstawili przed dolnośląskimi szpitalami polowe izby przyjęć. Do realizacji tego zadania wykorzystali namioty pneumatyczne, a ponadto zapewnili w izbach niezbędny sprzęt jak stoły, krzesła, nagrzewnice, oświetlenie itp. Co więcej wzięli na siebie obowiązek utrzymywania w stanie pełnej sprawności polowych izb. Tego rodzaju działania sprawdzające przeprowadzili w ostatnich dniach m.in. strażacy JRG z Bolesławca, którzy dopompowali namiot. Bywa też, że w ramach tej akcji trzeba usuwać powstałe usterki.

-/Lech Lewandowski / PSP Lwówek Śl/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here