Policyjny pościg na drogach gminy Mirsk zakończony zatrzymaniem

3
1666

Policjanci z Gryfowa Śląskiego podjęli pościg za kierowcą, który chcąc uniknąć kontroli, podjął próbę ucieczki. Pomimo użycia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nie zatrzymał się. Swoją ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

W sobotę 11 grudnia podczas służby patrolowej na terenie Mirska funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zwrócili uwagę na VW, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. Policjanci, chcąc dokonać kontroli, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać samochód, ten jednak nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. Kierujący jechał dynamicznie, wyprzedzał inne pojazdy, gwałtownie hamował, wjeżdżał na chodnik i zajeżdżał drogę radiowozowi wyjeżdżając na środek jezdni.

Swoją niebezpieczną jazdę zakończył w miejscowości Młyńsko, gdzie wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Podczas badania stanu trzeźwości 44- latek z gminy Gryfów Śląski wydmuchał blisko 2 promile alkoholu.

Kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pod pływem alkoholu oraz stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym i liczne wykroczenia.

44- latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here