Jest nowa koncepcja stadionu w Lwówku Śląskim. Masz jakieś uwagi?

11
1527
grafika Burmistrz GiM Lwówek Śl.

Każdy mieszkaniec może zgłaszać swoje uwagi do nowej koncepcji stadionu miejskiego w Lwówku Śląskim. Prace związane z modernizacją obiektu ruszą już wkrótce.

 

Jednym z pierwszych działań nowego Burmistrza Lwówka Śląskiego było zaproszenie osób związanych ze sportem – trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego, działaczy sportowych i przedstawicieli klubów sportowych z terenu gminy Lwówek Śląski na spotkanie w sprawie koncepcji przebudowy Stadionu Miejskiego w Lwówku Śląskim. To odbyło się 13 maja 2024 r. w lwóweckim ratuszu.

Jak tłumaczył Burmistrz Dawid Kobiałka dotychczasowy projekt nie spełniał oczekiwań środowiska sportowego. Działacze wskazywali, iż zawierał on zbyt mało miejsca na rozwijanie dyscyplin lekkoatletycznych. Z tego też powodu uczestnicy spotkania wspólnie doszli do wniosku, żeby niektóre obiekty, np. mini boisko dla dzieci czy trampoliny zastąpić obiektami, z których dzieci i młodzież na co dzień będzie mogła korzyść.

Dlatego postawiono na rozbudowę bieżni lekkoatletycznej, która będzie miała aż 6 torów, co pozwoli na organizację większej liczby zawodów oraz rozbudowę miejsca do gry w piłkę nożną. Natomiast te elementy czysto rekreacyjne zdecydowano ulokować w przyszłość na terenie basenu miejskiego.

Dziś, to jest w piątek, 31 maja br. Burmistrz Dawid Kobiałka poinformował w mediach społecznościowych, iż wykonawca projektu zdążył nanieść na niego wskazywane przez działaczy sportowych poprawki. Nowa koncepcja uwzględnia wszystkie uwagi przekazanych od środowisk piłkarskich i lekkoatletycznych.

Nowa koncepcja zakłada:

 1. Miasteczko ruchu rowerowego poza opracowaniem
 2. Projektowane zadaszenie wraz z przebudową trybun – 225 miejsc
 3. Projektowany zespół trampolin posadzkowych
 4. Projektowany zespół ścianek wspinaczkowych
 5. Projektowany zjazd linowy – tyrolka
 6. Projektowany zespół ścieżek jezdnych rowerowych
 7. Projektowane drogi komunikacyjne i alejki
 8. Boisko o wym. 90 x 48 m
 9. Skocznia do skoku w dal z podwójnym rozbiegiem o nawierzchni kauczukowej o wym. 2,59m x 46m i dwoma zeskokami o wym. 4,02m x 8,0m
 10. Rzutnia do pchnięcia kulą o nawierzchni sektora rzutów z mączki ceglanej
 11. Rzutnia do rzutu młotem i dyskiem; betonowe koło rzutu o średnicy 2,5m z sektorem rzutów skierowanym na boisko z trawy naturalnej
 12. Skocznia do skoku wzwyż o promieniu rozbiegu 15,0m oraz miejsca zeskoku o wym. 4,0 x 6,0m
 13. Skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem o wym. 1,22 x 40,0m o nawierzchni kauczukowej i zeskokiem o wym. 6,0 x 8,0m
 14. Projektowane miejsce na toaletę publiczną

– Z racji, że musimy mieć uporządkowane Wasze uwagi, to jeśli je macie, to prześlijcie je proszę do niedzieli 2.06 na maila: burmistrz.kobialka@lwowekslaski.pl wskazał Burmistrz Lwówka Śląskiego.

Koncepcja w dużej rozdzielczości do obejrzenia w linku. A w galerii dla porównania nowa i stara koncepcja.

11 KOMENTARZE

 1. No dobrze dobrze są to propozycje od kwietnia do listopada. Czemstadion miejski mie może służyć zimą Mam tu na myśli lodowisko czy jak kto woli slizgawka . We szystkich mistach jest coś takiego , bezpieczne i bardzo popularna forma spędzeania wolnego czasu . Nie chodzi o lodowisko wodne tylko takie sztuczne wykładane płytami . To by było coś ! Jeszcze teren oświetlony i można miło spędzać czas w zimowe wieczory . Panie Burmistrzu do dzieła taka okazja juz sie nie powtórzy !!!

 2. Boisko do piłki nożnej ma wymiary 105m * 68m. Co to za boisko o wymiarach 90m*48 m.
  Przecież w mieście mamy Klub piłkarski . Stadion to generalnie infrastruktura do przeprowadzania zawodów lekkoatletycznych i piłkarskich . Obym się mylił . Aby nie było jak z basenem . Pieniądze wywalone a BASENU NIE MA,

 3. Idąc tokiem myślenia jednego z zawierającego głos przy wpisach o naszym basenie ( że nie ma możliwości popływania ) “jak ktoś chce popływać , to 15 minut do Bolesławca .Tam są baseny.
  Czyli jak nasi piłkarze będą chcieli zagrać mecz w lidze to 15 minut do Bolesławca. Tam remontują stadion i robią NORMALNĄ PŁYTĘ .
  My zrobimy ….. jak BASEN ?

 4. Nie tak dawno temu szanowny portal rozpisywał się o wycinaniu drzew na stadionie przez poprzednią Panią Burmistrz… i teraz co? Czy gdyby te stare, wielkie drzewa nadal tam rosły zleceniodawca umieściłby je w projekcie? Czy tak czy inaczej poszłyby do wycinki a teraz okazuje się to nie takim wielkim problemem, do rangi jakiego wyniósł go portal oraz obecnie panujący nam Pan Burmistrz??

 5. Nie rozumiem. Wykonywany jest Remont-Modernizacja istniejącego stadionu sportowego, który w zakresie gabarytowym poszczególnych placów sportowych (długości bieżni, płyty piłkarskiej ) spełnienia wymogi poszczególnych dyscyplin .Teraz zleca się opracowania , prowadzi się ogólne dyskusje nad nowym wariantem obiektu i powstaje wersja -KNOT który nie spełnia podstawowych wymogów gabarytowych płyty boiska piłkarskiego . Teraz spełnia.Dalej zwiększono powierzchnię zabudowy bo przecież powycinano drzewa . LUDZIE CO Z WASZYM MYŚLENIEM. To ma być stadion a nie plac z alejkami spacerowymi

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here