Policjant z Lwówka Śląskiego na podium

1
767

Zakończyły się zmagania w wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2019”. W trakcie dwudniowych zawodów policjanci ruchu drogowego, reprezentujący poszczególne jednostki garnizonu dolnośląskiego, rywalizowali w wielu konkurencjach, które miały wyłonić wśród nich dwóch najlepszych. Zwycięzcą rywalizacji został sierż. szt. Zbigniew Sosiński z Komendy Powiatowej Policji w Górze

 

Dolnośląskie eliminacje do XXXII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” dobiegły końca. W trakcie dwóch dni rywalizacji 26 funkcjonariuszy zmagało się z różnymi zadaniami, które miały na celu sprawdzić ich przygotowanie do profesjonalnego wykonywania obowiązków służbowych oraz wyłonić wśród nich tych najlepszych i najbardziej wszechstronnych.

 

Każdy z zawodników wykonywał szereg czynności, z którymi co prawda mierzy się w trakcie codziennej służby, jednak tym razem mógł skonfrontować swoje umiejętności na tle reprezentantów z całego województwa dolnośląskiego. Daje to policjantom niepowtarzalną możliwość rozpoznania obszarów, na których należy się skupić w procesie dalszego doskonalenia zawodowego.

 

Pierwszy dzień zawodów składał się z konkurencji w postaci: strzelania z broni służbowej, kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu oraz jazdy sprawnościowej samochodem osobowym i motocyklem.

 

Drugi dzień rywalizacji pozwolił uczestnikom sprawdzić poziom posiadanej wiedzy z zakresu przepisów, w szczególności prawa o ruchu drogowym, prawa karnego, czy regulacji dotyczących transportu drogowego. Poza tym funkcjonariusze uczestniczyli w teście wiedzy i praktycznych ćwiczeniach z udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

 

Wynik dwudniowej rywalizacji:

• I miejsce – sierż. szt. Zbigniew Sosiński z Komendy Powiatowej Policji w Górze
• II miejsce – st. asp. Miłosz Pelc z Komendy Powiatowej Policji w Oławie
• III miejsce – sierż. Paweł Kaczorowski z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim

 

Laureaci zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Na krajowym finale, który odbędzie się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie nasze województwo reprezentować będą sierż. szt. Zbigniew Sosiński i st. asp. Miłosz Pelc.

 

Gratulujemy i życzymy sukcesów.

 

sierż szt. Przemysław Ratajczyk, KG Policji

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here