Policjant po służbie zatrzymał mężczyznę, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej

11
1573
© Lwówecki.info

26- letni mężczyzna został zatrzymany po tym jak dokonał kradzieży artykułów w sklepie na terenie Lwówka Śląskiego, a następnie uciekając groził niebezpiecznym narzędziem dwóm innym klientom, którzy chcieli go zatrzymać.

 

W pobliżu zdarzenia znajdował się również policjant lwóweckiej Komendy Policji, który w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę. Za kradzież rozbójniczą kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

8 lutego po godzinie 22:00 mężczyzna, który robił zakupy w jednym ze sklepów na terenie Lwówka Śląskiego zabrał ze sklepu artykuły spożywcze i przemysłowe o wartości około 30 zł i próbował się oddalić nie płacąc za nie. Dwóch klientów, którzy również byli w sklepie udali się za uciekającym mężczyzną. Gdy go dogonili, mężczyzna wyjął z kieszeni niebezpieczny przedmiot grożąc jego użyciem, po czym podjął dalszą ucieczkę.

26- letniego sprawcę kradzieży rozbójniczej zatrzymał policjant Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, który wracając z zakończonej służby znajdował się w pobliżu miejsca zdarzenia.

Skradziony towar został w całości odzyskany, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

-/autor: sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

 

11 KOMENTARZE

  • Jaka próba? Po tym jak wyniósł ze sklepu te rzeczy stały się towarem skradzionym. No i powodzenia kmiotku w udowadnianiu że obywatelskie zatrzymanie było napaścią. Może niech pozwie państwo polskie za porwanie bo wylądował na dołku. 😉

   • ‘Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.’
    “bezpośrednio po dokonaniu kradzieży’, czyli grozi niebezpiecznym przedmiotem poszkodowanemu, a nie obywatelom bohatersko próbującym dokonać zatrzymania po pościgu.

 1. I bardzo dobrze że dostanie 10 lat nie jego niech nie kradnie nawet jakby to kosztowało tylko 3 zł nie ważne a widzę tu kilku obrońców no może zmieńmy prawo że w ogóle kto kradnie do 500 zł to nic mu nie robmy bo po co .

 2. Zatrzymany to R.(nazwisko) rezydujący i imprezujący często przy Al.Wojska Polskiego w Lwówku Sl. Czynności pościgu i zatrzymania dokonał funkcjonariusz Paweł.Tym niebezpiecznym narzędziem,zabezpieczonym podczas zatrzymania,był śrubokręt! Narzędzie to zostało użyte wobec osób usiłujących zatrzymać sprawcę a nie w trakcie kradzieży i w stosunku do funkcjonariusz.Sprawca po krótkim pościgu poddał się bez problemów zatrzymaniu.Tak powinna brzmieć relacja Policji,bo istotna rzeczą jest jaki był to przedmiot,broń palna,siekiera itp.Nie jestem funkcjonariuszem Policji.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here