Policjant po służbie uratował samobójczynię

7
2185

Funkcjonariusz lwóweckiej komendy będąc w czasie wolnym od służby udaremnił próbę samobójczą kobiety, która próbowała odebrać sobie życie w pobliżu miejsca zamieszkania policjanta. Załoga pogotowia objęła 37- latkę specjalistyczną opieką medyczną.

 

 

Wczoraj około godziny 19:00 Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego sierżant sztabowy Rafał Kościelny będąc w czasie wolnym od służby, podczas wykonywania prac przydomowych zauważył kobietę, która wchodziła do lasu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że na szyi miała założony pasek. Tuż za ogrodzeniem posesji funkcjonariusza, kobieta postanowiła odebrać sobie życie.

Policjant w porę podbiegł do 37- latki zapobiegając tragedii i udzielając jej pierwszej pomocy. Mimo to kobieta była cały czas pobudzona i czuć było od niej silną woń alkoholu. Zastępca Naczelnika do czasu przyjazdu na miejsce służb, rozmawiał z nią i monitorował jej stan psychofizyczny, by nie podjęła kolejnej próby samobójczej.

 

Następnie 37- latkę przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego, który objął kobietę specjalistyczną opieką medyczną.

Policjanci apelują!

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejskie ośrodki pomocy społecznej, ośrodki interwencji kryzysowej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

7 KOMENTARZE

  1. Widzę że ten policjant przyciąga chyba jakieś zdarzenia to już nie pierwsze w którym uczestniczył po służbie. Ale gratulacje za chonorawa postawę żeby nie było że piszę coś źle

  2. Do Abc a ty co następny który nie lubi policji a jak tobie coś się dzieje to z płaczem dzwonisz i prosisz policję o pomoc. Przedstaw się chociaż z imienia i gdzie mieszkasz jak masz jaja.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here