Policjanci zatrzymali seryjnych włamywaczy

2
1394

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o włamania. Sprawcy po pokonaniu zabezpieczeń dostawali się do różnych pomieszczeń na terenie gminy Leśna skąd kradli m. in. elektronarzędzia i sprzęt audio. Funkcjonariusze odzyskali już cześć zrabowanego mienia. Za swoje czyny zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z leśniańskiej komendy w trakcie prowadzonych czynności trafili na ślad dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć udział w kilku zdarzeniach kryminalnych. 24 maja br. funkcjonariusze w wyniku potwierdzonych wcześniejszych informacji zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20 lat. Procederem przestępczym trudnili się od maja br. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanych mundurowi ujawnili przedmioty pochodzące z przestępstwa tj. dmuchawy, szlifierki, obuwie sportowe, wędki, nożyce do metalu, przewody elektryczne sprzęt audio i inne. Wszystkie odzyskane rzeczy niebawem wrócą do prawowitych właścicieli.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 18-letniemu mężczyźnie przedstawiono 6 zarzutów natomiast 20-latkowi 4 zarzuty kradzieży z włamaniem do różnych pomieszczeń na terenie Leśnej. Wartość przedmiotów pochodzących z przestępstwa pokrzywdzeni oszacowali na kwotę blisko 5 tys. zł.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

-/asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP w Lubaniu/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here