Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprowadzenie dziecka

0
2522
radiowóz lwówek kościelna

Złotoryjscy kryminalni zatrzymali 42-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Mińsku Mazowieckim. Mężczyzna był poszukiwany w związku z uprowadzeniem osoby małoletniej poniżej 15 roku życia. Wobec 42-latka zastosowano tymczasowy areszt.

 

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Złotoryi zatrzymali 42-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Mińsku Mazowieckim w związku postanowieniem tamtejszego sądu o tymczasowym aresztowaniu i doprowadzeniu go do najbliższego aresztu śledczego.

Mężczyzna podejrzany jest o uprowadzenie osoby małoletniej poniżej 15 roku życia. Przez dłuższy czas ukrywał się przed organami ścigania. Kilka dni temu został zatrzymany na terenie Złotoryi. Razem z nim przebywało zaginione dziecko. 42-latek został tymczasowo aresztowany, a dziecko trafiło pod opiekę mamy.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowiecki. Uprowadzenie lub pozbawienie wolności osoby małoletniej do 15 roku życia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

-/młodszy aspirant Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here