Policjanci zatrzymali kobietę w trakcie kradzieży kabla telekomunikacyjnego

0
316

W środku nocy policjanci z Komisariatu Policji z Gryfowa Śląskiego w lesie zatrzymali 33 letnią kobietą na kradzieży kabla telekomunikacyjnego. Dodatkowo okazało się, że zatrzymana ma przy sobie narkotyki i jest pod ich działaniem.

 

W nocy z 8 na 9 kwietnia dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał zgłoszenie od firmy monitorującej o załączeniu alarmu kradzieżowego linii napowietrznej telekomunikacyjnej. Pracownikom monitorującym udało się szybko i precyzyjnie określić miejsce kradzieży. W teren leśny w okolicach miejscowości Pasiecznik pilnie udał się patrol policyjny.

W trakcie dojeżdżania do miejsca policjanci zauważyli poruszający się w lesie pojazd. Po zatrzymaniu pojazdu za kierownicą Chevroleta siedziała 33 letnia kobieta. W trakcie dokładnej kontroli policjanci ujawnili w bagażniku, różnego rodzaju narzędzia służące do wycinania oraz kabel. Dodatkowo w aucie policjanci ujawnili woreczek strunowy z marihuaną.

Kierującą poddano także badaniu elektronicznym testerem narkotykowym Alere którego wynik wskazał, iż kierująca jest pod działaniem metamfetaminy. Jak się okazało na miejscu zdarzenia sprawcy ścieli jeden ze słupów telekomunikacyjnych po czym na odcinku kolejnych 5 słupów zerwali całe okablowanie.

33 letnia mieszkanka Jeleniej Góry została zatrzymana w policyjnym areszcie. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Obecnie policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego ustalają współsprawców kradzieży oraz analizują zdarzenia w naszym rejonie o podobnym sposobie działania. Sprawczyni za dokonane przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

autor: asp.szt. Mateusz Królak, KPP Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here