Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg marihuany

4
2998

Bolesławieccy policjanci zabezpieczyli prawie 2 kg marihuany i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W pomieszczeniach gospodarczych sprawca miał 2 namioty do prowadzenia nielegalnej uprawy, a w części mieszkalnej w różnych pojemnikach funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość marihuany. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego.

Na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili, że w budynku znajdującym się na terenie miejscowości graniczącej z powiatem bolesławieckim, mogą znajdować się substancje, których posiadanie jest zabronione prawem. Już po wejściu do środka domu mundurowi wyczuli zapach charakterystyczny dla marihuany.

W wyniku sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 51-letniego mężczyznę, policjanci znaleźli środki odurzające, które znajdowały się w różnych pojemnikach. Marihuana przechowywana była w pudełkach kartonowych, pojemnikach plastikowych i szklanych.

Zatrzymany przyznał policjantom, że ma w domu narkotyki, ale nie jest w stanie wskazać konkretnych miejsc, bo są porozkładane po całym budynku.

Ponadto efektem działań policjantów było ujawnienie dwóch namiotów z wyposażeniem przygotowanym do prowadzenia uprawy roślin. W jednym znajdowały się małe sadzonki konopi indyjskich, a drugi z namiotów nie był użytkowany. Łącznie zabezpieczone zostało prawie 2 kg marihuany i 13 sadzonek konopi indyjskich.

Mężczyzna usłyszał zarzut prokuratorski dot. przestępstw narkotykowych za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

 

KPP Bolesławiec, asp. szt. A. Kublik-Rościszewska

 

4 KOMENTARZE

  1. Miło ze strony panów policjantów, że zabezpieczają marihuanę. Dzięki nim ziółko nie jest narażone na żadne szkodniki i działania osób trzecich. Można cieszyć się naturalnym smakiem i palić bez obaw o zachorowanie na raka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here