Policjanci szkolili strażaków OSP

0
568

Od kilku miesięcy osoby, które w przyszłości chcą wstąpić w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych, odbywają szkolenie z zakresu pożarnictwa. Oprócz gaszenia pożarów strażacy często wyjeżdżają do zdarzeń drogowych lub wspierają policjantów w działaniach poszukiwawczych w terenie. Dlatego istotnym było przeprowadzenie szkolenia z tego zakresu, które miało miejsce w dniu wczorajszym w lwóweckiej komendzie.

 

W niedzielę, 19 maja, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w swojej siedzibie gościli wyjątkowe osoby.

Współpracując z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, która od kilku miesięcy prowadzi szkolenie dla kandydatów na strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych, policjanci z lwóweckiej komendy również dołączyli do tego przedsięwzięcia.

Celem policyjnego szkolenia było podniesienie kwalifikacji strażaków w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz procedur poszukiwawczych osób zaginionych. Podczas sesji szkoleniowych, policjant Wydziału Ruchu Drogowego asp.szt. Piotr Musiarz podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem w kierowaniu ruchem drogowym. Natomiast Naczelnik Wydziału Prewencji asp.szt. Mateusz Królak, który jest jednocześnie dowódcą Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w sposób wyczerpujący przedstawił kwestie prowadzenia efektywnych poszukiwań osób zaginionych.

Szkolenie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem strażaków OSP i było doskonałą okazją do promocji zawodu policjanta.

Organizatorzy szkolenia planują kontynuować współpracę oraz organizować kolejne tego typu inicjatywy w przyszłości, aby wzmocnić umiejętności strażaków OSP i jeszcze bardziej zacieśnić współpracę między służbami.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here