Policjanci pomogli mężczyźnie, który leżał na chodniku

1
1092

Gryfowscy policjanci pomogli nietrzeźwemu mężczyźnie, który leżał na chodniku. Mundurowi udzielili mu pomocy przedmedycznej oraz wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego. Pamiętajmy, że kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

 

 

Jak co roku, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci z powiatu lwóweckiego podczas patroli sprawdzają sytuację bytową osób samotnych, schorowanych i bezdomnych. Mundurowi reagują też na wszystkie zgłoszenia dotyczące osób wymagających pomocy.

W poniedziałek przed północą, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w Gryfowie Śląskim na jednej z ulic mężczyzna znajduje się w okolicznościach zagrażających jego życiu. Ze względu na niskie temperatury osoba potrzebowała natychmiastowej pomocy. Było to kolejne zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, dzięki któremu policja mogła szybko zareagować i pomóc. 

Na miejscu funkcjonariusze zastali leżącego na chodniku 50-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego. Mężczyzna był nietrzeźwy. Policjanci zaopiekowali się nim udzielając niezbędnej pomocy przedmedycznej do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego..

Dzięki sygnałom od mieszkańców, pomoc przyszła na czas. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112, aby policjanci pomogli uchronić zdrowie, bądź życie osób chorych, nieporadnych lub tych, które nie są w stanie samodzielnie i bezpiecznie dotrzeć do domu.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here