Policjanci legitymowali uczestników protestu

13
1875

Spora liczba mundurowych zaangażowana była w dniu wczorajszym do dbania o bezpieczeństwo i porządek w Lwówku Śląskim. Główny powód to protest – Strajk Kobiet jaki odbył się w mieście.

 

Po zapowiedzi uczestnictwa w nim liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet spodziewano się sporej liczby uczestników. Tych było około 70. Do stolicy naszego powiatu na spotkanie z p. Lempart i udział w manifestacji przyjechali m.in. mieszkańcy Jeleniej Góry, Bolesławca, Gromadki, Zgorzelca, Gryfowa Śląskiego, Wlenia.

Sporo pracy mieli wczoraj policjanci zadysponowani do dbanie o bezpieczeństwo. Protestujący początkowo stosowali się do ich próśb, jednak gdy ci zablokowali im możliwość dalszego przejścia Aleją Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulicą Jaśkiewicza w kierunku cmentarza i „wymusili” tym na nich skręt w ulicę Sienkiewicza, to ta „współpraca” się skończyła. Radiowozy jadące przed manifestacją wjechały na płytę rynku a protestujący skręcili w ulice Malinowskiego, Szkolną, by po przejściu obok kościoła wyjść na Aleję Wojska Polskiego.

Czytaj: Wyjątkowe słowa strajkujących kobiet do byłego komendanta oraz policjantów

Lwówecka policja protest ocenia za bezpieczny. Przyznaje jednak, iż nie obyło się podczas niego od legitymowania uczestników.

„Protest, który miał miejsce 1 grudnia 2020 roku odbył się bez wydarzeń. Policjanci dbający o bezpieczeństwo uczestników protestu, a także innych osób w tym uczestników ruchu drogowego wylegitymowali 26 osób” – wyjaśnia sierż. Olga Łukaszewicz Oficer Prasowy Policji w Lwówku Śląskim.

13 KOMENTARZE

    • Zgadzam się z Pana /Pani opinią. Bezpieczeństwo wszystkich jest najważniejsze. Wczoraj było widać wielki profesjonalizm policji. Łatwo jest krzyczeć, robić zamieszanie, nawoływać do protestów i myśleć, że to najważniejsze działania. A może warto pomyśleć, że ktoś musi czuwać nad tym wszystkim i zapewnić bezbieczenstwo obywatelom biorącym udział w protestach i tym, którzy w nich nie uczestniczą a są wśród przechodniów. Brawo kierownictwu i policjantom. Dziękujemy.

  1. Szacunek dla Policji i Kobiet które zignorowały tę błazenadę.
    Dziewczynki z zakrwawionymi ubraniami… to już szczyt prymitywizmu. Kto wymyśla takie czarne horrory ?. Chyba nie osoby w pełni rozumu. Jak mam wytłumaczyć swojej siedmioletniej córce ” dlaczego były zakrwawione? ”
    Jakie kobiety/dziewczyny taki protest.
    Dalszy komentarz zbędny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here