Policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni

5
550

W związku z okresem zimowym i znacznymi spadkami temperatur, lwóweccy policjanci realizują wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych, ale również osób będących pod wpływem alkoholu.

 

 

 

W ramach akcji “Zima 2022” funkcjonariusze z powiatu lwóweckiego, na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają informacji oraz wszelkiego rodzaju wsparcia w dotarciu do placówek pomagających osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wymagających opieki.

W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu funkcjonariusze ułatwiają im dotarcie do noclegowni, schroniska dla bezdomnych lub do miejsc gdzie otrzymają niezbędną pomoc.

Dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie Policji oraz pracownikom socjalnym wszystkich informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich. Nie bądźmy nieczuli również na osoby nietrzeźwe, które przebywają na mrozie. Wspólnie możemy im pomóc.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

5 KOMENTARZE

  1. Raczej są bezdomni na własne zazwyczaj alkoholowe życzenie. Niby człowiek, ale sam sobie nie chce dać pomóc. Dlaczego mamy się składać na niego skoro taki człowiek odrzuca pomoc i woli chlać? Może mało to ludzkie, ale szczere i obiektywne. Choć spróbować pomóc trzeba zawsze. Bo warto. Ale jeśli ktoś taką pomoc odrzuci – jego sprawa, niech nie ma pretensji w przyszłości…..jeśli jej dożyje 😐

  2. Sprawdzanie pod publiczkę.
    Ktoś chce być bezdomnym to będzie.
    Do schroniska nie pójdą bo chleją.
    Leczyć też się nie chcą bo lepiej chlać i koło się zamyka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here