Policjanci „aresztowali” papugę, jej właścicielowi grozi do 8 lat

6
1839

Do niecodziennego zatrzymania doszło na drodze krajowej nr 30. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd. Jego kierowca chciał przekupić policjanta.

 

Partol lubańskiej policji prowadził rutynowe działania. Podczas kontroli prędkości na drodze krajowej nr 30 w Lubaniu zatrzymał jednego z kierowców. Mężczyzna chwilę wcześniej przekroczył dopuszczalny limit prędkości o 43 km/h.

Jak tłumaczą policjanci w miejscy, gdzie można przemieszczać się z prędkością maksymalnie 50 km/h, ten pędził 93km/h.

„Po wskazaniu kierującemu powodu zatrzymania, poinformowano go, że za wykroczenie, którego się dopuścił, nałożony zostanie na niego mandat karny w kwocie 1.000 zł i otrzyma on również 8 punktów karnych”. – relacjonuje asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń oficer prasowa lubańskiej policji – „Wtedy 42-latek próbował bezskutecznie przekupić policjanta. W zamian za odstąpienie od wystawienia mandatu za wykroczenie drogowe, kierujący mercedesem usiłował wręczyć funkcjonariuszowi lubańskiej komendy powiatowej korzyść majątkową w kwocie 200 euro.” – wyjaśnia policjantka.

Kierowca mercedesa został natychmiast zatrzymany. A wraz z nim policjanci zatrzymali także jadącą z mężczyzną „pasażerkę pojazdu” – papugę. 42 latek został już przesłuchany w prokuraturze.

„Na poczet grożącej mu kary dokonano zabezpieczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.” – dodaje policjantka.

6 KOMENTARZE

    • “Papugi” tylko patrzą, aby wziąć kasę od klienta i mają w poważaniu, czy klient wygra w sądzie czy przegra. I najważniejsze – aby NIE NARAZIĆ SIĘ sędziemu!

  1. 200 euro to prawie przy obecnym kursie wynosi 957 zł.. wystarczyło dołożyć 50 zł i zapłacić mandat… mądry polak po szkodzie, posiedzi i zrozumie co zrobił.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here