Policja zatrzymała Marcina Bustowskiego

21
7806

Do zatrzymania znanego działacza doszło w sobotnie popołudnie 6 lutego w jego mieszkaniu w Jeleniej Górze. „W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy takie polecenie, żeby pana zatrzymać i doprowadzić do komisariatu pierwszego na Armii Krajowej” – usłyszał Bustowski o jednego z policjantów.

 

Do zatrzymania znanego działacza doszło w sobotnie popołudnie 6 lutego w jego mieszkaniu w Jeleniej Górze.

Marcin Bustowski reprezentuje Federację Konsumencko- Rolniczą, od lat walczy o zdrową żywność i zdrowie Polaków. Organizuje badania dla dzieci na zawartość w organizmie glifosatu. Z tych skorzystały także dzieci z powiatu lwóweckiego. Jak udało nam się dowiedzieć, wyniki są zatrważające. Działacz zabiega o wycofanie z użytku glifosatu.

W ostatnim czasie pan Bustowski dał się poznać jako osoba wspierająca Strajk Kobiet. Podczas jesiennych protestów w Gryfowie Śląskim, Lwówku Śląskim, czy Jeleniej Górze nawoływał do merytorycznej dyskusji o problemie, o przyczynach chorób i uszkodzonych płodach. Przypominał, iż jednym z ważniejszych aspektów problemów zdrowotnych jest zatruta chemią żywność. Podnosił także, iż ten problem jest równie ważny, jak prawa kobiet i możliwość decydowania o aborcji według zawartego 27 lat temu kompromisu z ówczesnym rządem.

Marcin Bustowski jawnie wypowiadał się przeciw wielu restrykcjom nałożonych przez rząd na Polaków. Podczas manifestacji odtwarzał z megafonu słowa byłego już ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który w jednej z rozgłośni radiowych zapewniał, iż maseczki nie pomagają w zapobieganiu epidemii, a kilka dni później każdy Polak musiał już zasłaniać usta i nos.

Jedna z korporacji spożywczych wytoczyła Bustowskiemu proces. Zarzucali mu, iż zostali przez niego pomówieni, a tym samym narażeni na straty, jednak warszawski sąd w działalności jeleniogórskiego działacza nie dopatrzył się przestępstwa.

Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia w Warszawie X Wydział Karny po rozpoznaniu na posiedzeniu w dniu 20 stycznia 2021 roku sprawy z oskarżenia prywatnego A. F. s. z o. o. z siedzibą w W. przeciwko M. B. oskarżonemu o czyny z art. 212 § 2 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k. postanowił na podstawie art. 17 § 1 pkt. 2 k.p.k. w zw. z art. 213 § 2 pkt 2 kk umorzyć postępowanie z prywatnego aktu oskarżenia A.F. sp. z o.o. co do wszystkich stawianych zarzutów przeciwko M. B. – wobec niepopełnienia przestępstw.” – potwierdzają redakcji lwówecki.info przedstawiciele Sądu Okręgowego w Warszawie.

Od kilkunastu tygodni Butowski wspierał także protestujących przedsiębiorców, którzy wobec zakazu prowadzenia działalności gospodarczych, restauracji, hoteli stanęli na skraju bankructwa.

Jego cięty język i często bardzo dosadne wypowiedzi nie każdemu jednak przypadają do gustu. Rolnik, który ma swoje ziemie m.in. na terenie powiatu lwóweckiego często używa bardzo mocnych słów. Teraz musi się z tego tłumaczyć na jeleniogórskim komisariacie.

Jak wyjaśniali policjanci zatrzymują go w sprawie prowadzonego w jeleniogórskim komisariacie postępowania z art.190 kk, czyli stosowania gróźb karalnych, art. 224, czyli wymuszaniu czynności urzędowych i art. 226 czyli znieważeniu funkcjonariusza. Bustowski przestępstw tych miał się dopuścić podczas protestu przed jeleniogórskim Sanepidem.

Warto dodać, iż w środę działacz złożył w jeleniogórskiej prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak pisał na swoim profilu: “Złożyliśmy zawiadomienie do Prokuratury na Morawieckiego i Ministra zdrowia oraz Dyrektorów Sanepidu za nie dopełnienie obowiązków z Art 231 kk i udziału w TRUCIU POLAĶOW przez zaniechanie”.

Po Marcina Bustowskiego przyjechało dziś kilka radiowozów. Mężczyzna został wyprowadzony w kajdankach. Całość zatrzymania była relacjonowana na portalach społecznościowych. Chwilę później przed komisariatem, do którego ponoć przewieziono Bustowskiego pojawili się pierwsi jego zwolennicy, którzy rozpoczęli tam pikietę. Kiedy Marcin Bustowski został wyprowadzony z komisariatu i umieszczony w radiowozie, jeden z uczestników pikiety położył się na jezdni, próbując blokować przejazd policyjnego auta. Policjanci musieli wycofać się radiowozem.

AKTUALIZACJA

Późno wieczorem pana Bustowskiego przewieziono z komisariatu do jeleniogórskiej prokuratury, skąd po przesłuchaniu został wypuszczony. Jego zwolennicy cały czas wspierali go. Teraz działacz zapowiada złożenie pozwów na bezpodstawne zatrzymanie.

21 KOMENTARZE

 1. Nie ufam takim ludziom. Polska Partia Protestująca, Przemożna chęć zaistnienia. To “nawoływanie do dyskusji” wulgarnymi słowami we Lwówku ma przemawiać na jego korzyść? A w sprawie glifosatu (bardzo poważna sprawa) mógłby się zwracać do organizacji typu Federacja Rolników (i Konsumentów?).

  • Zamiast krytykować może byś sam zaistniał w jakiś twórczy sposób! Bustowski używa języka właściwie. Dostosował go do poziomu rozmówców.
   A sam zrobiłeś coś w sprawie zakazania glifosatu?

   • “Bustowski uzywa jezyka wlasciwie”
    To moze posluchaj sobie jego wypowiedzi w przeciagu roku. I jego stosunek do innych nacji.
    Z poczatku bylem za nim ale jak sluchalem kolejnych jego wypowiedzi, to bron Boże aby tylko ten czlowiek nie dostal sie gdzieś wyzej,

 2. . Śmiech na całą Polskę z tej grupki pajaców. Poziom poniżej zera jak z rynsztoku. I ten drugi w mundurze też powinien siedzieć za tą agresję słowną i debilne zachowanie w miejscu publicznym.

 3. Marcin to człowiek, który ma odwagę przeciwstawić się skorumpowanej władzy, która za pieniądze od zagranicznych korporacji niszczy wszelkimi sposobami nasz polski rynek. Korporacje zalewają nasz kraj żywnością nafaszerowaną chemią. Ludzie umierają od tego syfu na raka i inne choroby. I taki niby nic nie znaczący człowiek jak Bustowski potrafi głośno powiedzieć NIE. Robi to dla mnie, bo ja tylko potrafię naklepać komentarz w necie, więc dziękuję mu za to. Dla niektórych jest śmieszny, ale dla mnie to bohater.

 4. Ograniczenia naszej wolności na podstawie ustaw i zarządzeń jest nielegalne .Potwierdził to oficjalnie Morawiecki
  Wpisz w Google CDA Morawiecki: Nie może prawo wtórne OMIJAĆ prawa pierwotnego

 5. KRETYN “polak” żre syf, a do tego zgadza się na fluoryzację zębów swoich dzieci !!! Czym się różni upośledzanie, zabijanie, od ABORCJI ?? ale skoro w taką “religię” wierzą to wszystko da się takiemu upośledzonemu narodowi wcisnąć !!! KAŻDĄ TRUTKĘ ZEŻRĄ !!

 6. Tak ludzie zera truciznę aby była w pazlotku a bustowski Marcin to bohater dziękuję Panie Marcinie za trudna i ciężka pracę w uswoadamianiu ciemno grodu a i wodę piją pełna pierwiastków promieniotworczych

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here