Policja: To rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego

2
1709

Kierujący vanem przewoził pasażerów w niedopuszczalny sposób. Mężczyźni stali na w przestrzeni załadunkowej trzymając się drzwi. To nie incydent, a codzienność mówią mieszkańcy.

 

Łatwo sobie wyobrazić, co by się stało ze stojącymi w przestrzeni załadunkowej vana mężczyznami, gdyby przed pojazd wybiegł kot, pies, czy dziecko i kierujący musiał nagle zahamować. Tak samo łatwo wyobrazić sobie skutki drobnej kolizji, czy to spowodowanej przez wyjeżdżającego z podwórka, czy ulicy podporządkowanej. Nie wspominając już o dramacie, jaki mógłby się rozegrać, gdyby jeden ze stojących mężczyzn poślizgnął się i wypadł wprost przed nadjeżdżający samochód.

Niestety, taką wyobraźnią nie grzeszy kierujący vanem, który jak twierdzą mieszkańcy regularnie właśnie w ten sposób przewozi pasażerów ani nie grzeszą młodzi mężczyźni, którzy decydują się na taką formę podróżowania. Otrzymane od świeradowian filmy ukazujące sposób przewożenia pasażerów pokazaliśmy funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

– Po przejrzeniu nadesłanego nagrania możemy jednoznacznie stwierdzić, że doszło do radykalnego naruszenia przepisów ruchu drogowego. Kierujący pojazdem ciężarowym przewozi pasażerów poza kabiną, powodując dla nich zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym art. 86 par. 1 kw w związku z art. 63 par. 1 prd. – wskazuje asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

Mundurowi zapewniają jednocześnie, iż podejmą działania w celu wyjaśniania sprawy.

– Zabezpieczony materiał został przekazany do Komisariatu Policji w Leśnej. Zespół ds. Wykroczeń po zebraniu materiału dowodowego podejmie stosowne czynności wyjaśniające w tej sprawie. – dodaje policjantka.

Co o tym myślicie? Czy kierowca otrzymał mandat, czy tylko pouczenie?

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here