Policja publikuje film z potrącenia rowerzystki. Ku przestrodze

0
2750

Policjanci opublikowani nagranie z monitoringu, na którym widać jak na jednym ze zgorzeleckich skrzyżowań w prawidłowo jadącą rowerzystkę uderza samochód. Poszkodowana trafiła do szpitala, a kobieta, która prowadziła Forda stanie za swój czyn przed sądem.

 

 

W środę po godzinie 17:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Bolesławieckiej z wrocławską w Zgorzelcu. Według zgłoszenia auto osobowe uderzyło w rowerzystę. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratunkowe w tym patrol ruchu drogowego.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci 65-letnia kierująca pojazdem marki Ford nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo poruszającej się 60-letniej rowerzystki doprowadzając do zderzenia.” – wyjaśnia kom. Agnieszka Goguł ze zgorzeleckiej policji.

Obie kobiety to mieszkanki powiatu zgorzeleckiego i w chwili zdarzenia były trzeźwe. Niestety kierująca jednośladem w wyniku poniesionych obrażeń trafiła do szpitala.

Policjanci ku przestrodze opublikowali film ze zdarzenia i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz przestrzeganie przepisów.

 

 

„Przypominamy, że za spowodowanie wypadku drogowego, w którym poszkodowany nie poniósł ciężkiego uszczerbku na zdrowiu o którym mowa w art. 156 & 1 Kodeksu karnego, zgodnie z art. 177 Kodeksu karnego sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. W przypadku wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kara pozbawienia wolności jest dużo wyższa i może wynieść nawet do 8 lat. Kiedy natomiast sprawcą wypadku była osoba w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności do 12 lat oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo sprawca musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi w ramach naprawienia szkody. Egzekucji podlega cały majątek sprawcy, a w sytuacji braku rozdzielności majątkowej, również jego małżonka, w tym posiadane nieruchomości i dochody.” – dodaje policjantka

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here