Policja o wypadku, w którym ranni zostali mieszkańcy powiatu lwóweckiego

2
2827

Do groźnego wypadku drogowego doszło 9 września br. około godziny 21.00 w Rybnicy na krajowej 30. Pojazd osobowy uderzył w ciągnik rolniczy. Trzy osoby z osobówki trafiły do szpitala. Wszyscy mężczyźni łącznie z kierowcą były pijane. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierującego wykazało 1,5 promila. Ponadto nie miał on również uprawnień do kierowania.

 

9 września br. około godziny 21.00 na krajowej 30 w Rybnicy doszło do groźnego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierujący pojazdem marki Seat Ibiza, bez uprawnień wyprzedzając na podwójnej ciągłej wjechał w ciągnik rolniczy. W wyniku zderzenia ciągnik wypadł z drogi, na szczęście kierujący nie odniósł poważnych obrażeń. Okazało się, że zarówno kierujący, jak i dwójka pasażerów osobówki była kompletnie pijana. Badanie na zwartość alkoholu w organizmie kierującego wykazało 1,5 promila. W tracie czynności okazało się, że jeden z pasażerów był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Cała trójka trafiła do szpitala. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowa wszystkie okoliczności tego wypadku.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Teraz kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

fot.: Fb OSP Rybnica
fot.: Fb OSP Rybnica
fot.: Fb OSP Rybnica

2 KOMENTARZE

  1. Dobrze że kierowcy ciągnika nic się nie stało tyle że będzie miał teraz problem, bo stracił maszynę którą zarabia na życie.
    Los trzech pijaczków nie ma dla świata absolutnie żadnego znaczenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here